Szachy dla dzieci – królewska gra, która łączy pokolenia
Szachy dla dzieci – królewska gra, która łączy pokolenia

Gra w szachy od wieków uczy zdrowej rywalizacji i logicznego myślenia. Szacunku dla gry i przeciwnika. Jedni od najmłodszych lat przejawiają do niej predyspozycje, inni doskonalą umiejętności, cierpliwie ćwicząc. Co piękne w tej królewskiej grze, to fakt, że każdy, niezależnie od wieku, może zostać mistrzem, a naukę gry mogą rozpocząć już małe dzieci. Jak zachęcić dziecko do gry w szachy?

 

Szachy to gra, która jest czymś więcej niż hobby. Wciąga gracza już od najmłodszych lat i roztacza przed nim fascynujący świat. Jest to wyjątkowa forma rozrywki, łamigłówki i rywalizacji, w którą grywali nawet królowie. Szachy najprawdopodobniej powstały w Indiach skąd dzięki szlakom handlowym przybyły do Persji i Europy, gdzie grano w nie na królewskich dworach. Podobno znali je również Wikingowie. Z czasem szachy trafiły pod zwykłe dachy i zrodziły wielu wspaniałych mistrzów. Nic dziwnego, że szachy mają nawet swój dzień. Międzynarodowy Dzień Szachów obchodzimy 20 lipca. To dowód na to, że ta królewska gra, która fascynuje od wieków, nadal jest obecna w wielu domach. Cieszy również fakt, że za sprawą serialu wyprodukowanego przez jedną z platform VOD znowu zyskała na popularności. Naszym zdaniem to naprawdę dobry trend, który –  mamy nadzieję – nie przeminie. Dlaczego? Jak wspominaliśmy w artykule: Gry planszowe, czyli dobry sposób na wspólną zabawę...

czytaj całość »
Zabawki antystresowe – nie tylko dla dzieci
Zabawki antystresowe – nie tylko dla dzieci

Sytuacje stresowe pojawiają się w życiu każdego z nas niezależnie od wieku. Na szczęście istnieją metody radzenia sobie ze stresem, z których z wiekiem uczymy się korzystać. Jedną z nich są zabawki antystresowe, które pomagają rozładować napięcie, dzięki skutecznemu odwróceniu uwagi. Zabawki antystresowe polecane są zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Stres jest napięciem, które, choć może nas motywować do działania – często, w mniejszym lub większym stopniu – paraliżuje. Jego objawy to np. tak zwany węzełek w brzuchu, ale także brak koncentracji, luki w pamięci, zaburzenia logicznego myślenia, bezsenność, a nawet biegunka czy wymioty. Co istotne, stres odczuwamy w sposób bardzo indywidualny – to, co stresuje jednych, nie musi stresować innych. Dlatego ważne, aby umieć rozpoznać objawy stresu u siebie, ale także w pełni akceptować i nie trywializować stresu innych, w tym dzieci.

Należy pamiętać, że dziecko może się stresować sytuacjami, w których czuje się w jakiś sposób zagrożone, ale także w tych, których nie rozumie czy takich, które są dla niego wyzwaniem. Małe dzieci mogą odczuwać stres np. w związku z rozłąką z rodzicem, pojawieniem się młodszego rodzeństwa lub rywalizacją z nim, złością spowodowaną brakiem umiejętności przekazania swoich uczuć, emocji czy potrzeb. Starsze dzieci, które rozpoczęły już edukację szkolną, często stresują się nie tylko nauką...

czytaj całość »
Wyjazd z dzieckiem nad wodę? Zadbaj o bezpieczeństwo i dobrą zabawę
Wyjazd z dzieckiem nad wodę? Zadbaj o bezpieczeństwo i dobrą zabawę

Spędzanie wolnego czasu nad wodą to frajda dla dzieci i dorosłych. Odpoczynek nad morzem czy jeziorem, aktywny czy pasywny, pozytywnie wpływa na organizm i samopoczucie, wprowadzając w stan odprężenia. Aby relaks nad wodą był udany, warto pamiętać nie tylko o kilku zabawkach, które urozmaicą czas, ale także o zasadach bezpieczeństwa. 

Kąpielisko, jezioro, morze czy ocean, kiedy pogoda za oknem na to pozwala, wyjazd nad wodę to często wybierana przez nas forma spędzania wolnego czasu. Jeśli towarzyszą nam dzieci, warto pamiętać nie tylko o zapewnieniu im dobrej zabawy, ale także niezbędnych akcesoriach, prowiancie, a także o zasadach bezpieczeństwa. 

Wyjazd z dzieckiem nad wodę? O czym należy pamiętać.

Niezależnie od tego, czy wyjeżdżamy na wakacje, weekend czy jednodniowy wypoczynek na pewno przydadzą się leżaki, koce lub ręczniki plażowe oraz takie, które pozwolą na ogrzanie i wytarcie się po wyjściu z wody. Niezbędne są też odpowiednie przekąski, najlepiej takie, które nie zepsują się i nie roztopią w wysokiej temperaturze oraz niegazowana woda. Pamiętaj, że nawet nad wodą dzieci powinny pić odpowiednią ilość płynów...

czytaj całość »
Przyjęcie urodzinowe dla dziecka – co powinno się znaleźć na liście zakupów?
Przyjęcie urodzinowe dla dziecka – co powinno się znaleźć na liście zakupów?

Celebrowanie narodzin dziecka to tradycja znana na całym świecie. To wspaniała okazja, aby w kreatywny sposób spędzić czas z dzieckiem, ale także z najbliższymi – rodziną i przyjaciółmi. Nie trzeba wiele, aby przyjęcie urodzinowe było udane. Już kilka drobiazgów sprawi, że będzie sukcesem.

 

Dekoracje i gadżety urodzinowe

Przyjęcie urodzinowe to okazja, której nie da się pomylić z żadną inną. Tradycja wymaga, aby na przyjęciu nie zabrakło kilku kluczowych drobiazgów – niezależnie od wieku solenizanta. Co więcej, pojawiają się zarówno na pierwszych urodzinach, jak i na osiemnastce. O czym mowa? To dekoracje i gadżety, które powinny się znaleźć na każdej urodzinowej liście zakupów...

 

 

czytaj całość »
Prezent na Dzień Dziecka – poznaj nasze propozycje w różnych przedziałach cenowych
Prezent na Dzień Dziecka – poznaj nasze propozycje w różnych przedziałach cenowych

Dzień Dziecka – coroczne święto, w którego centrum są nie tylko nasi milusińscy, ale prezenty dla nich. To dzień, w którym dorośli starają się spełnić te mniejsze i większe dziecięce marzenia, a radość na twarzy dziecka jest największą nagrodą. Warto pamiętać, że nie zawsze najdroższa zabawka oznacza tę wymarzoną, a idealny prezent można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Poznaj nasze propozycje prezentów na Dzień Dziecka w różnych przedziałach cenowych.

Prezenty dla dzieci do 50 złotych

Wszyscy dobrze wiemy, że dziecko potrafi się szczerze cieszyć z najmniejszego drobiazgu. Prezent na Dzień Dziecka nie musi być drogi...

czytaj całość »
Zabawki, dzięki którym zachęcisz dziecko do spędzania czasu na świeżym powietrzu
Zabawki, dzięki którym zachęcisz dziecko do spędzania czasu na świeżym powietrzu

Dzieci dzielą się na te, które całymi dniami mogą przebywać poza domem i na te, które najchętniej by z niego nie wychodziły. Warto jednak pamiętać, że aktywnie spędzany czas na świeżym powietrzu pozytywnie wpływa na zdrowie i rozwój dziecka. Dlatego warto przemyśleć zakup zabawek, które sprawią, że będzie się on kojarzył z dobrą zabawą.

 

Choć czasy są wyjątkowe, jako rodzice nie możemy zapominać o tym, że dzieci powinny każdego dnia spędzić choć chwilę na świeżym powietrzu. Idealnie, jeśli dysponujemy własnym ogrodem. A jeśli chcemy zachować odpowiedni dystans, z powodzeniem możemy zaproponować dziecku wspólne wycieczki rowerowe, czy na hulajnodze, a także piesze, które zakończymy zabawą w parku.

Przydomowy ogród to obecnie idealne miejsce do zabawy na świeżym powietrzu. Odpowiednio wyposażony sprawi, że dziecko będzie mogło aktywnie spędzać czas każdego dnia. Wydzielając jedno miejsce, stworzymy mini plac zabaw, który będzie źródłem wielu radości. Piaskownica, w której można lepić babki i zamki z piasku. Zjeżdżalnia, na której dzieci potrafią się bawić godzinami. O czym warto pamiętać, to dopasowanie wielkości zjeżdżalni do wieku i wzrostu dziecka. Dla maluszków proponujemy także zakup bujaków, które...

czytaj całość »
Jedziemy na wycieczkę, czyli rodzinne wycieczki rowerowe
Jedziemy na wycieczkę, czyli rodzinne wycieczki rowerowe

Wycieczki rowerowe są nie tylko doskonałą okazją do zacieśniania więzi rodzinnych, ale także mogą sprawić, że dziecko połknie bakcyla i pokocha rower. Aby tak się stało należy dawać mu dobry przykład, ale także regularnie organizować rodzinne wycieczki rowerowe. Jak się do nich przygotować?

 

Jeśli od najmłodszych lat będziemy oswajać dziecko ze sportem istnieje duża szansa, że jakaś jego forma stanie się dobrym nawykiem, a może nawet pasją. Aby tak się stało nie wystarczy kupić dziecku odpowiedni sprzęt i pokazać mu kilka filmów na Youtube. Dzieci w naturalny sposób naśladują rodziców, dlatego chcąc zachęcić je do jazdy na rowerze najlepiej regularnie organizować rodzinne wycieczki rowerowe. O czym należy pamiętać?
Trudność i długość trasy rowerowej, a także tempo jej pokonywania należy dostosować do umiejętności najmłodszego dziecka. Im pewniej będzie się ono czuło na rowerze i im będzie starsze, tym trasy będą mogły być dłuższe i trudniejsze. Kiedy dziecko opanuje jazdę w stopniu podstawowym warto zabierać je za miasto, aby z dala od zgiełku i niebezpieczeństw ulicy ćwiczyło swoje umiejętności na polnej czy leśnej ścieżce. Zanim wyjedziemy w dłuższą trasę należy wspólnie z dzieckiem trenować na krótszych odcinkach. Dzięki temu nabierze sprawności, formy i pewności siebie.

Każdą nawet najkrótszą trasę...

czytaj całość »
Bburago, marka naszego dzieciństwa od ponad 40 lat
Bburago, marka naszego dzieciństwa od ponad 40 lat

Bez wątpienia marki Bburago nie trzeba nikomu przedstawiać. Przez lata zdobyła sobie rzesze miłośników i wiernych kolekcjonerów, którzy czasami sprawiają wrażenie, jakby o Bburago wiedzieli więcej niż sama marka. Dla tych, którzy jednak jeszcze jej nie znają lub stawiają pierwsze kroki w świecie kolekcjonerów, przygotowaliśmy ten krótki tekst. Zapraszamy do lektury.

 

Jak to często bywa firma, która powstaje z pasji, jest firmą rodzinną. Tak też było w przypadku Bburago, którą założyło trzech braci: Mario, Udo i Martino Besana. Był rok 1974, a firma otrzymała nazwę Martoys. Skromne początki, czyli 8 modeli szybko zyskało uznanie w branży. Powstały różne warianty FIAT 127, Renault Alpine, Lancia Stratos, Renault 5, BMW 3.0 CS, Range Rover, Audi 80 GT i Porsche 911.

Nazwa Bburago pojawiła się dwa lata później, w 1976 roku, i pozostała z nami do dziś. Skąd się wzięła?

Pochodzi od nazwy miasta Burago di Molgora, gdzie firma została założona. Natomiast drugie „b” w nazwie zaczerpnięto od nazwiska braci Besana.

Jako włoska firma Bburago, w całości produkowała swoje modele we Włoszech ...

czytaj całość »

Polecane produkty

ROWEREK DZIECIĘCY 12'' cali BOCZNE KÓŁKA czerwony

ROWEREK DZIECIĘCY 12'' cali BOCZNE KÓŁKA czerwony
ROWEREK DZIECIĘCY 12'' cali BOCZNE KÓŁKA czerwony

Dostępność: średnia ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 369,99 zł
szt.

WACHLARZ DREWNIANY na upały KORONKOWY Różne Kolory

WACHLARZ DREWNIANY na upały KORONKOWY Różne Kolory
WACHLARZ DREWNIANY na upały KORONKOWY Różne Kolory

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 14,99 zł
szt.

HULAJNOGA BALANSOWA TRÓJKOŁOWA zielona DINO przeds

HULAJNOGA BALANSOWA TRÓJKOŁOWA zielona DINO przeds
HULAJNOGA BALANSOWA TRÓJKOŁOWA zielona DINO przeds

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 84,90 zł
szt.

WACHLARZ na upały ozdobny KWIATY Różne Kolory

WACHLARZ na upały ozdobny KWIATY Różne Kolory
WACHLARZ na upały ozdobny KWIATY Różne Kolory

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 5,90 zł
szt.

ROWEREK DZIECIĘCY TROLLE 12" TROLLS fioletowy

ROWEREK DZIECIĘCY TROLLE 12" TROLLS fioletowy
ROWEREK DZIECIĘCY TROLLE 12" TROLLS fioletowy

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 329,00 zł
szt.

Trolle Trolls Hulajnoga bajkowa ALUMINIOWA

Trolle Trolls Hulajnoga bajkowa ALUMINIOWA
Trolle Trolls Hulajnoga bajkowa ALUMINIOWA

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 79,90 zł
szt.

WACHLARZ na upały składany KWIATY Różne Wzory

WACHLARZ na upały składany KWIATY Różne Wzory
WACHLARZ na upały składany KWIATY Różne Wzory

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 5,99 zł
szt.

Darmowa dostawa od 100zł

Ponad 4000 produktów

99% klientów nas poleca

Wysyłka w 24h

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl