Producenci
Walentynki – święto dla dzieci?
Walentynki – święto dla dzieci?

Walentynki – dla jednych święto zakochanych dla innych święto kiczu. Jednak niezależnie od opinii na temat tego święta należy przyznać, że stanowi ważny element popkultury. Świadczy o tym choćby fakt, że już od najmłodszych lat opowiadamy o nim dzieciom – w domach, szkołach, przedszkolach, a nawet żłobkach.

 

Walentynki weszły do kanonu świąt, o których uczymy dzieci w domu i w szkole. To, czy będą je obchodzić w przyszłości, zależy wyłącznie od nich. Jeśli jednak zamiast na komercji skupimy się na miłości – Walentynki to święto, o którym warto mówić. 

Walentynki to doskonała okazja, żeby zapytać dzieci, co dla nich oznacza słowo miłość. Możemy być prawie pewni, że odpowiedzi będzie tyle, ile zapytanych dzieci i będą się różnić w zależności od ich wieku. 

Na zajęciach poświęconych Walentynkom warto podkreślić, że istnieje wiele rodzajów miłości – rodzicielska, braterska i siostrzana, miłość przyjaciół i oczywiście miłość romantyczna, która stoi w centrum Walentynek. I choć nie należy pytać dzieci na forum grupy czy były kiedyś zakochane, bo może to być dla nich zbyt trudne lub wstydliwe pytanie, na pewno należy powiedzieć, że nawet w tak młodym wieku mogą czuć, że ktoś podoba im się bardziej niż inni. A jeśli dziecko samo – pod wpływem zajęć i nagromadzonych emocji – wyzna, że jest zakochane, absolutnie nie należy tego umniejszać czy się z tego śmiać.

 

Jak wspólnie z dziećmi spędzić Walentynki w szkole? Zadbajmy o szczegóły. Gadżety w kształcie serca takie jak balony, przypinki czy naklejki, którymi ozdobimy sale – również takie z napisem: Love, Miłość, I <3 U.

Na zajęciach poświęconych Walentynkom najmłodsze dzieci mogą ozdobić wcześniej przygotowane przez opiekunów serca, które zachowają dla siebie lub wręczą komuś z rodziny, najlepszej koleżance czy koledze lub właśnie swojej Walentynce. Tu na pewno przydadzą się kredki, flamastry, klej, nożyczki, brokat, czy kolorowe taśmy. W tym dniu każdy maluch może otrzymać balon w kształcie serca czy małego misia z serduszkiem. 

Starsze dzieci warto zapytać, czy w szkole organizowane są Walentynki lub, czy same chcą przygotować w domu Walentynkę albo kupić drobny prezent. Co to może być? Pluszowe serce lub miś będą idealnym prezentem, ale sprawdzi się wszystko z walentynkowym motywem np. breloczki, magnesy, figurki, notesiki, ozdoby do włosów, a także prawie wszystko w kolorze czerwonym: balony, również takie w kształcie napisu love, maskotki, ołówki i długopisy, a nawet czerwony samochodzik. A jeśli dziecko chce z okazji Walentynek sprezentować coś, co zupełnie nie kojarzy się z tym świętem, nie należy mu tego zabraniać. W takiej sytuacji pomóc może ozdobny papier lub torebka z walentynkowym motywem. 

Walentynki to święto miłości, a więc nas wszystkich. Nawet mały drobiazg taki jak miś, serduszko czy kartka walentynkowa będzie wspaniałym prezentem dla wybranej osoby, jeśli będzie wręczany od serca.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl