Producenci
Pozwól dziecku wierzyć w Mikołaja – czyli magia mikołajkowych prezentów
Pozwól dziecku wierzyć w Mikołaja – czyli magia mikołajkowych prezentów

Dla wielu dzieciaków jednym z przyjemniejszych okresów w roku jest grudzień – czas pełen magii, niespodzianek i prezentów. Czy warto pozwolić dziecku wierzyć w Mikołaja? Jak połączyć ekscytację związaną z otrzymywaniem upominków z walorami edukacyjnymi i przekazaniem ważnych wartości?  

Dzieciństwo to z jednej strony czas niewinności i beztroski, z drugiej – nieograniczonych możliwości. Bujna wyobraźnia dziecka, chłonny umysł, energia i radość sprawiają, że rozwój przebiega w tempie milowych kroków. Warto wykorzystać każdy moment, w tym także moment wręczania mikołajkowych prezentów, żeby dziecko w przyjemny sposób uczyło się nowych rzeczy, kształtowało ważne kompetencje, w tym budowało umiejętności społeczne.

Magiczny świat dzieciństwa, w którym rozwijamy wyobraźnię

Wyobraźnia odgrywa ważną rolę w rozwoju dziecka, dlatego warto… rozwijać samą wyobraźnię. Dzieciaki wykorzystują ją nieustannie, gdy w zabawie odgrywają role dorosłych i sytuacje z życia codziennego, gdy czytamy z nimi wieczorem książki, w których identyfikują się z bohaterami, gdy mają namalować obrazek czy wykonać pracę plastyczną z pozornie niepasujących do siebie elementów...

czytaj całość »
Zabawy rówieśnicze w przedszkolu
Zabawy rówieśnicze w przedszkolu

Dzięki zabawie dziecko poznaje i gromadzi nowe doświadczenia. Doskonali kompetencje, nabywa sprawności, zaspokaja potrzeby emocjonalne oraz potrzebę kontaktu z innymi. Jakie zabawy rówieśnicze w przedszkolu wspierają ten proces?

Zabawa w życiu dziecka jest jego ważną potrzebą – podobnej natury, jak np. sen czy jedzenie. Bawiąc się z rówieśnikami, dziecko coraz lepiej poznaje świat, stosunki społeczne i zasady, jakie w nim panują. Rozwija też umiejętności komunikacyjne. Okres przedszkolny to najlepszy czas na nawiązywanie pierwszych relacji i naukę pracy w grupie oraz wspólnego działania – a zabawy rówieśnicze odgrywają w tym istotną rolę.

Zabawy zorganizowane

Im starsze dziecko, tym lepiej odnajduje się w zorganizowanych przez opiekuna zabawach z rówieśnikami. Jednak już 3-latki są w stanie bawić się zgodnie z zasadami, jeżeli są one dostosowane do ich wieku, przedstawione w sposób klarowny i regularnie przypominane. Reguły zabawy w grupie uczą przedszkolaki szacunku dla innych, ale też dają im bezpieczne środowisko do rozwoju. Aktywności w kole, przy muzyce, zadania plastyczne w grupach, odgrywanie scenek czy przygotowywanie inscenizacji okolicznościowych – rozwijają zdolności komunikacyjne i stanowią podstawę do budowania relacji w późniejszych latach...

czytaj całość »
Zabawy rówieśnicze w żłobku
Zabawy rówieśnicze w żłobku

Dzieciństwo jest niezwykle ważnym okresem w życiu człowieka, a zabawa podstawową i jednocześnie bardzo istotną dla rozwoju formą aktywności dziecka. W zabawie maluch poznaje siebie, otaczający go świat, ale też zdobywa szereg kompetencji społecznych. Z kolei zabawy rówieśnicze dają świetne pole do nauki własnych emocji i radzenia sobie w kontaktach z innymi. W co mogą bawić się wspólnie dzieci w wieku żłobkowym?

 

Pójście do żłobka to często niełatwy moment zarówno dla maluszka, jak i rodzica. Rozstanie wywołuje niepokój po obu stronach, nawet jeśli mamy pewność, że dziecko trafia w dobre ręce opiekunów i pedagogów. Pozytywnym aspektem, na którym warto się skupić, jest wejście dziecka w środowisko rówieśnicze. Kontakt z innymi dziećmi w żłobku to przestrzeń do zabaw grupowych (trudnych do zaaranżowania w warunkach domowych), wspólnych aktywności ruchowych i przede wszystkim kształtowania umiejętności społecznych oraz rozwoju emocjonalnego...

czytaj całość »
Pierwszy dzień szkoły. Jak wspierać swoje dziecko i uczynić ten dzień wyjątkowym?
Pierwszy dzień szkoły. Jak wspierać swoje dziecko i uczynić ten dzień wyjątkowym?

Rozpoczęcie nauki szkolnej to ważny etap w rozwoju dziecka. To także duże przeżycie dla przedszkolaka, który z dnia na dzień staje się uczniem. Nowa rola, nowe środowisko rówieśnicze, nowi opiekunowie. Taka zmiana może być dla dzieci wymagająca, a pierwszy dzień szkoły – stresujący. Jak wspierać dziecko, żeby szło do szkoły z ciekawością i entuzjazmem, a przekroczenie progów szkolnych stało się wyjątkowe?

Pójście do szkoły to przełom – zarówno jeśli chodzi o rozwój dziecka, zdobywaną wiedzę i kompetencje, jak i umiejętności społeczne i poznawcze. Pierwszy dzień w szkole wzbudza w dzieciach wiele emocji. Zazwyczaj otwierają się one na nową rolę ucznia lub uczennicy z podekscytowaniem, a nowe miejsce i środowisko rówieśnicze traktują z ciekawością i entuzjazmem. Jednocześnie rozpoczęcie roku szkolnego może wywoływać obawy, zwłaszcza wśród dzieci, które gorzej radzą sobie w nieznanych sytuacjach. Wsparcie rodzica ma kolosalne znaczenie – może pomóc pierwszy dzień w szkole uczynić wyjątkowym, a nie stresującym wydarzeniem. Jak skutecznie zapewnić takie wsparcie swojemu dziecku?

czytaj całość »
Ostatni dzień wakacji – wspólnie tworzymy wspomnienia
Ostatni dzień wakacji – wspólnie tworzymy wspomnienia

Ostatni dzień wakacji – wspólnie tworzymy wspomnienia

Powrót do szkoły po letnich wyjazdach, czasie spędzonym w domu z rodzicami, rodzeństwem lub dziadkami dla wielu dzieci bywa przykry. Co zrobić, żeby ostatni dzień wakacji był przyjemnym wydarzeniem? Wypełnić go zabawą i aktywnościami, które pomogą uwiecznić wspomnienia minionego lata i jednocześnie przenieść się w wyobraźni do kolejnych wakacyjnych podróży!

Ostatni dzień wakacji nie musi być przykrym pożegnaniem z beztroską lata, całodziennymi zabawami z rówieśnikami i rodzinnymi wyjazdami. Jak zamienić taki dzień w przyjemne wydarzenie i jednocześnie wzbogacić go o walory edukacyjne i działania wspierające rozwój dziecka?

 

czytaj całość »
Wakacje z dzieckiem i poznawanie miasta
Wakacje z dzieckiem i poznawanie miasta

Wiele rodzin wybiera wakacje w otoczeniu przyrody i podróżuje poza miasto. Jednak taki wyjazd nie zawsze jest możliwy, urlop ma swoje ograniczenia, w efekcie dzieciaki sporą część czasu muszą spędzić na miejscu. Czas ten może być wypełniony atrakcyjnie i ciekawie – nawet jeśli upływa w miejskim otoczeniu. Poniżej kilka pomysłów na wakacje z dzieckiem w mieście.  

Parki, place zabaw, kąpieliska miejskie

Parki miejskie i place zabaw to miejsca, które rodzice odwiedzają z dziećmi regularnie, nie tylko w wakacje. Dla odmiany warto zaplanować wyjście do parku, w którym jeszcze nie byliście i na plac zabaw, którego dziecko jeszcze nie widziało. Ogródki jordanowskie w różnych częściach miasta są inaczej wyposażone, więc dla maluchów będzie to zupełnie nowa atrakcja, a jednocześnie coś, co lubią i znają. Poza tym spędzicie czas aktywnie, na powietrzu. Możecie poszukać boiska do gry w piłkę, zabrać rower lub hulajnogę i wykorzystać ścieżki rowerowe, lub poszukać parku z fontannami, a w międzyczasie zorganizować np. mały piknik. W wielu miastach mieszkańcy mogą też korzystać z plaż miejskich lub kąpielisk – otwarte baseny, zjeżdżalnie, strefy zabaw dla dzieci sprawią tyle samo frajdy, co niejeden aquapark poza miastem. W weekendy w takich miejscach panuje zresztą prawdziwie wakacyjna atmosfera...

czytaj całość »
Wakacje z dzieckiem i poznawanie przyrody
Wakacje z dzieckiem i poznawanie przyrody

Wakacje to dla dzieci nie tylko czas zabawy, ale też okazja do zdobywania nowych doświadczeń i odkrywania nowych miejsc. To także doskonała okazja do spędzenia większej ilości czasu z rodzicami i rodzeństwem w otoczeniu przyrody. Niezależnie od tego, czy wybieramy się do lasu, na plażę, pod namiot czy bardziej lokalnie, np. do ogrodu botanicznego, możemy tak zaaranżować wycieczkę, że stanie się dla dzieciaków prawdziwą przygodą.

Las – miejsce pełne tajemnic do odkrycia

Może się wydawać, że wycieczka do lasu z dziećmi to mało atrakcyjny plan na wakacje. Tymczasem las jest miejscem pełnym życia i tajemnic – jeśli tak przedstawimy go dzieciakom, to potraktują zwykłą przechadzkę, jak małą przygodę. Spacerując wśród drzew z synkiem lub córeczką, możemy wspólnie obserwować różnorodność flory i fauny, uczyć się rozpoznawać ptaki, ślady dzikich zwierząt, budować szałasy czy domki z gałązek. W miejscach przeznaczonych na biwakowanie, możemy się zatrzymać, zjeść posiłek na powietrzu czy nawet rozpalić ognisko, jeżeli poza wiatami czy ogólnodostępnymi stołami i ławkami są także wyznaczone paleniska. To również stanowi okazję do porozmawiania z dziećmi o bezpieczeństwie, ochronie przyrody i zasadach panujących w rezerwatach czy parkach narodowych...

czytaj całość »
Pomysły na zabawy z mamą
Pomysły na zabawy z mamą

Nawet najprostsze wykonywane czynności, ale razem z rodzicem, sprawiają dzieciom radość i zaspokajają ich ważne potrzeby. Dziecko zyskuje pewność, że mama lub tata są obecni, że są ważne i doceniane; a to poczucie pomaga maluchowi czuć się pewniej i buduje przekonanie, że świat można poznawać bezpiecznie i z radością. Zabawy z mamą nie muszą być skomplikowane – nawet z drobnych aktywności dziecko wyniesie korzyść: frajdę połączoną z umacnianiem więzi z rodzicem. Czasem najbardziej kreatywnym opiekunom brakuje jednak pomysłu na spędzenie czasu z dzieckiem. Oto kilka propozycji.

Nawet najbardziej doświadczonej i kreatywnej mamie zdarzają się momenty, gdy brakuje pomysłów na zajęcie lub zabawę z dzieckiem. Bywa też, że jesteśmy zmęczeni lub w gorszej formie i sięgnięcie po dobrą ściągawkę będzie z pewnością lepszą opcją niż włączenie bajki. Zabawy z mamą upływają często w atmosferze bliskości, spokoju i cierpliwości. Zabawy z tatą – częściej mają charakter ruchowy, aktywny, choć nie jest to regułą.

Zabawy manualne i plastyczne

Istnieje cały szereg zabaw manualnych, które niewielkim nakładem sił i środków można zaaranżować w domowym zaciszu. Nawet wspólne kolorowanie na dwie ręce z mamą wciąga jakoś bardziej, a dzieciaki uwielbiają przecież malowanie rączkami na kartonach w dużym formacie. Wspólnie można wykonać też śmieszne kolaże albo zielniki z wykorzystaniem skarbów danej pory roku. Do „zabaw przy kuchennym stole” należy też rękodzieło – ozdabianie kartek, laurki dla bliskich osób, wyszywanki. Wspomnijmy o zabawie, która uczy nie tylko cierpliwości, ale też skupienia i wyobraźni, mianowicie o zabawie puzzlami. Układanie ich z mamą będzie dużo bardziej atrakcyjne niż w pojedynkę, razem łatwiej ułożyć obrazek z większej ilości elementów...

czytaj całość »
Pomysły na zabawy z tatą
Pomysły na zabawy z tatą

Budowanie silnej więzi między tatą i dzieckiem to temat, który w ostatnich latach zyskuje na popularności. W dzisiejszym świecie, w którym każde z rodziców ma mnóstwo obowiązków i zajęć zarówno w pracy zawodowej, jak i w domu, spędzanie czasu z maluchem powinno stanowić priorytet. Nawet kilka chwil w tygodniu poświęcone tylko dla dziecka przyczyni się do umocnienia relacji z tatą – jakie zabawy polecamy?

Z tatą w ruchu

Większość ojców doskonale odnajduje się w aktywnościach ruchowych, dlatego zabawy z tatą mogą obejmować gry i ćwiczenia na świeżym powietrzu. Zwłaszcza jeśli dziecko i opiekun cały dzień przebywali w zamkniętych pomieszczeniach – w pracy, szkole, przedszkolu – czas spędzony w ogrodzie lub parku będzie korzyścią dla nich obojga. Naprawdę warto postawić na najprostsze zabawy sportowe: gra w piłkę, jazda na rowerze i hulajnodze – dziecko będzie szczęśliwe, że może pobawić się z tatą, zwłaszcza jeśli odczuje, że rodzic przez te kilka chwil jest w pełni zaangażowany, a uwaga skierowana jest tylko na malucha...

czytaj całość »
Przybory małego artysty
Przybory małego artysty

Kolorowanie, rysowanie, malowanie, wyklejanie – tworzenie jest formą ekspresji, ale też – w przypadku dzieci – naturalną formą nauki. Mały artysta nie tylko nabywa umiejętności wyrażania siebie przez elementy plastyczne, ale ćwiczy rączki, wyobraźnię, rozpoznawanie kolorów, cyfr i literek. Warto podążać za dzieckiem, zapewnić mu najlepsze warunki do rozwoju, w tym zadbać o dostępność wszystkich niezbędnych przyborów.

Nowoczesna edukacja kładzie ogromny nacisk na podążanie za potrzebami i preferencjami dziecka. Przyglądanie się wyborom malucha w zabawie i preferowanej formie ekspresji oraz wykorzystywanie tej wiedzy w procesie nauki, skutecznie wspiera rozwój najmłodszych. Dzieciaki podczas zabawy uczą się z przyjemnością, a nowe kompetencje zdobywają „przy okazji”. Zresztą, kto z nas, dorosłych, nie wykonuję chętniej zadań, które są jednocześnie przyjemne lub mają związek z naszą pasją?

Jeżeli widzimy, że dziecko lubi prace manualne i ma duszę małego artysty, warto stworzyć mu takie środowisko, by łatwo kształtowało umiejętności plastyczne. Jednym ze sposobów jest zaaranżowanie w pokoju kącika z przyborami piśmiennymi i akcesoriami artystycznymi. Takie miejsce, odpowiednio wyposażone, pozwoli na spontaniczną ekspresję...

czytaj całość »
Jakie zabawki dla małego majsterkowicza wybrać?
Jakie zabawki dla małego majsterkowicza wybrać?

Majsterkowanie – zabawa, która nie tylko rozwija umiejętności techniczne i manualne, ale też wspiera logiczne myślenie i kreatywność. Dzieciaki uwielbiają budować i eksperymentować. Oto kilka podpowiedzi, jakie zabawki dla małego majsterkowicza wybrać, żeby wesprzeć jego rozwój i zapewnić dobrą zabawę.

Odpowiednie zabawki nie tylko sprawiają frajdę, ale też wspomagają rozwój dziecka. Jeżeli zaobserwowaliśmy, że nasz maluch ma zamiłowanie do konstruowania i majsterkowania, wybierzmy takie przedmioty, które pozwolą mu tworzyć, budować i eksperymentować. Być może w pierwszej kolejności przychodzą nam do głowy typowe zestawy dla małego majsterkowicza, jednak możliwości jest o wiele więcej i mają bardziej uniwersalny charakter niż komplety narzędzi dla dzieci – chociaż te oczywiście niezmiennie robią wrażenie na najmłodszych...

czytaj całość »
Urządzamy baby shower
Urządzamy baby shower

Narodziny dziecka stanowią wyjątkowy moment w życiu przyszłych rodziców, ale też członków rodziny i przyjaciół. Okazją do celebrowania tej radości jest baby shower. Impreza organizowana najczęściej jeszcze przed narodzinami dziecka to zwyczaj, który przybył do nas z USA, ale możemy śmiało stwierdzić, że zadomowił się w Polsce na dobre. Podpowiadamy, jak urządzić baby shower niedużym kosztem, żeby jednocześnie na długo pozostał w pamięci. 

Żeby urządzić piękne baby shower nie potrzebujemy dużego budżetu. Możemy oczywiście zorganizować przyjęcie w restauracji lub w wynajętej sali, jednak równie przyjemna okaże się kameralna impreza w domu. Należy jedynie pamiętać o tym, aby wybrane miejsce było wystarczająco duże, żeby pomieścić wszystkich gości. Jednak najbardziej liczy się nastrój, który stworzymy odpowiednimi dekoracjami...

czytaj całość »
Nie tylko rower, czyli rolki, deskorolki i hulajnogi
Nie tylko rower, czyli rolki, deskorolki i hulajnogi

W sezonie wiosenno-letnim warto postawić na aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. Jazda na rowerze to najczęściej wybierana forma rekreacji, którą rodzice dzielą razem z dziećmi. Możliwości jest jednak dużo więcej. Rolki, deskorolki i hulajnogi świetnie sprawdzą się zarówno, gdy chcemy aktywnie spędzić czas z dzieciakami, jak i zorganizować im aktywności w gronie rówieśników.  

Dłuższe i cieplejsze dni sprzyjają aktywnościom na świeżym powietrzu – większości dzieciaków nie trzeba zachęcać do ruchu poza domem, zwłaszcza jeśli mają w otoczeniu rówieśników. Jeśli Twój podopieczny lubi aktywność fizyczną rolki, deskorolka czy hulajnoga sprawią mu frajdę – a w towarzystwie rodzica będzie to dla niego dodatkowa przyjemność. A jeśli Twoje dziecko nie przepada za ruchem i woli spędzać czas przed telewizorem czy ekranem komputera, atrakcyjne akcesoria mogą sprawić, że polubi sport. Jak wybrać odpowiedni sprzęt i jak zaplanować czas z dziećmi z jego wykorzystaniem?

czytaj całość »
Gry zręcznościowe do zabawy na świeżym powietrzu
Gry zręcznościowe do zabawy na świeżym powietrzu

Spostrzegawczość, koordynacja ruchowa, koncentracja to tylko kilka kompetencji, które rozwijają u dziecka gry zręcznościowe. Każda z nich stanowi podstawę innych ważnych umiejętności przydatnych w dorosłym życiu. Jeżeli w zabawie towarzyszą maluchowi inne dzieci, rodzeństwo lub rodzice, maluchy spędzają dodatkowo czas w gronie najbliższych lub w grupie rówieśniczej. Jeszcze więcej zalet mają gry zręcznościowe na świeżym powietrzu.     

Dzieciaki mają mnóstwo energii. Gdy na zewnątrz zaczyna się robić cieplej, chętnie spędzają czas na świeżym powietrzu. Do zabawy nie trzeba im wiele, piaskownica, piłka, kilka drobiazgów i dobre towarzystwo kolegów i koleżanek. Żeby jednak urozmaicić aktywności, pomyśl o wyposażeniu dzieci w gry zręcznościowe. Takie zabawki rozwijają koordynację i umiejętność skupienia, ale też przydają się, gdy chcemy zająć dzieciom czas w miejscach, w których nie ma placu zabaw czy innych atrakcji, ale jest więcej przestrzeni (plaża, ogród, park). Gry zręcznościowe do zabawy na świeżym powietrzu to także znakomity pomysł na element animacji zaplanowanych, gdy gościmy dzieci znajomych lub członków rodziny...

czytaj całość »
Rower, miasto i dziecko. Jak bezpiecznie poruszać się po mieście z dzieckiem na rowerze?
Rower, miasto i dziecko. Jak bezpiecznie poruszać się po mieście z dzieckiem na rowerze?

Twoje dziecko potrafi już jeździć na rowerze? Świetnie! To dobry sposób na wspólne spędzanie czasu na powietrzu, podczas którego zachęcimy syna lub córkę do aktywności fizycznej. Przejażdżka po lesie czy parku jest najlepszą opcją, ale nie zawsze dostępną. Poruszanie się po mieście z dzieckiem na rowerze rządzi się innymi prawami. Jak robić to bezpiecznie?

Jeśli mieszkasz w samym środku miasta, spacer czy zabawa z dzieckiem siłą rzeczy odbywają się w przestrzeni miejskiej. Być może masz w okolicy park lub las – ale musisz do niego dojechać. A może uczysz córkę lub syna, że rower to nie tylko świetna zabawa, ale też dobry środek transportu? Dwa kółka to znakomity sposób spędzania czasu na świeżym powietrzu i zachęcanie dziecka do aktywności fizycznej. Zanim jednak wybierzecie się na przejażdżkę, koniecznie pomyśl o tym, jak zrobić to bezpiecznie.

Kup odpowiedni rower dla dziecka

Absolutną podstawą jest wyposażenie dziecka w odpowiedni rower. Powinien mieć nie tylko sprawne hamulce, światła i dzwonek, ale być stabilny i przede wszystkim dostosowany do jego wieku, wagi i umiejętności. Zanim wyjedziesz poza teren osiedla czy wewnętrznych ulic, musisz mieć pewność, że maluch dobrze opanował jazdę, na rowerze czuje się pewnie i potrafi wykonywać wszystkie manewry. Oczywiście obowiązkowym wyposażeniem jest także kask, który stanowi podstawowe narzędzie ochrony przed urazami głowy...

czytaj całość »
Jesteś fanem Formuły 1? Zaszczep w dziecku pasję dzięki Bburago
Mercedes-AMG F1 W14 E PERFORMANCE

Samochody od lat niezmiennie sprawiają frajdę chłopcom – tym małym i tym… dużym. Jeżeli jesteś fanem Formuły 1, z niecierpliwością wyczekujesz rozpoczynającego się w marcu sezonu wyścigowego. A jeżeli do tego jesteś tatą – to wyczekujesz pewnie tego momentu, gdy swoją pasję będziesz mógł dzielić z synem albo z córką. Zaszczep ją w dziecku dzięki Bburago – kolekcjonerskim autom, wśród których znajdują się także modele wyścigowe.

Zainteresowanie pojazdami różnego rodzaju to najczęściej domena chłopców, choć nie tylko. Od małego fascynują ich wozy strażackie, policyjne, traktory, wywrotki, ciężarówki i… wyścigówki. Rzadko który chłopak poprzestanie na jednym samochodziku – zwłaszcza że cała frajda polega przecież na ściganiu się, a więc zabawie w grupie. Dzieciaki zbierają zdumiewające kolekcje i potrafią wymienić marki i modele samochodów, także tych wyścigowych, kiedy urządzają dywanowe lub podwórkowe Grand Prix...

czytaj całość »
Wybieramy narty dla dzieci
Wybieramy narty dla dzieci

Pierwsze doświadczenia w rekreacji i sporcie dzieciaki zapamiętają na długi czas. Jeśli chcemy, by polubiły one zimowe aktywności, warto zadbać o odpowiedni dobór sprzętu. Dobre narty dla dzieci dadzą im komfort, frajdę i bezpieczeństwo, a co za tym idzie – pozytywne wrażenia na początku przygody z tą formą aktywności.

Zakup nart to niełatwe zadanie zarówno dla początkujących dorosłych, jak i dla dzieci. Dzieci nie są wytrawnymi narciarzami, więc trudno im będzie komunikować swoje potrzeby w tym zakresie. Zapewnienie komfortu to ciężar spoczywający na opiekunach – jeżeli jazda na nartach będzie sprawiała maluchowi przyjemność, będzie też robił szybkie postępy. Sprawą zasadniczą jest oczywiście bezpieczeństwo.

Zbyt krótka narta utrudni zatrzymywanie się pługiem i nie zapewni dobrej stabilności przy większych prędkościach. Z kolei za długa narta będzie trudna do opanowania i manewrowania oraz spowoduje większe zmęczenie. Młody narciarz będzie też jechać szybciej, niż chce lub potrafi. Sprzęt idealny to taki, który jest dopasowany, łatwy w prowadzeniu i kontrolowaniu podczas wykonywania poszczególnych manewrów...

czytaj całość »
Po co dziecku grzechotka?
Po co dziecku grzechotka?

Klasyk wyposażenia dziecięcego pokoju, dobry pomysł na prezent i przede wszystkim – dużo frajdy dla malucha. Nie chodzi jednak tylko o zabawę! Po co dziecku grzechotka?

Grzechotkami obdarowywano dzieci już kilka wieków przed naszą erą. Miały różne kształty i wykonywane były z rozmaitych materiałów. To zabawka ponadczasowa i uniwersalna – dziecko może z niej korzystać wiele miesięcy i na każdym etapie rozwoju kształtuje dzięki niej inne umiejętności.

Po co dziecku grzechotka?

Zasada działania grzechotki na przestrzeni wieków pozostała taka sama: wypełnienie obudowy wydaje dźwięki, które czujne ucho malucha wyłapuje od razu. Dziecko słyszy hałas i wyodrębnia go spośród innych. Grzechotka zachęca dziecko do odkrywania środowiska, badania otoczenia i skupiania się na konkretnych miejscach, z których wydobywa się dźwięk. Ćwiczy też pamięć, uwrażliwia na bodźce. Ale to nie wszystko...

czytaj całość »
Nie masz pomysłu na prezent dla dziecka? Skorzystaj z gotowych zestawów!
Nie masz pomysłu na prezent dla dziecka? Skorzystaj z gotowych zestawów!

Okres świąt to tradycyjnie czas wręczania prezentów. Ten miły zwyczaj stanowi dla niektórych duże wyzwanie. Wybór zabawek, gadżetów, książek jest ogromny i – zwłaszcza jeśli nie znamy dobrze obdarowywanego – naprawdę trudno się zdecydować. Jeśli nie masz pomysłu na prezent dla dziecka, możesz skorzystać ze sprawdzonych pomysłów innych i wybrać gotowy zestaw.

Święta Bożego Narodzenia kojarzą się w dużej mierze z wybieraniem prezentów dla bliskich, w tym także dzieci. Oferta sklepów z zabawkami bywa wręcz… przytłaczająca. Wypełnione regały sklepów z zabawkami czy niezliczone pozycje na stronach sklepów internetowych to z jednej strony duży wybór, z drugiej – pewnego rodzaju utrudnienie.

Gotowe zestawy prezentowe – gdy nie masz pomysłu lub czasu

Mimo ogromnych możliwości, czasem po prostu nie mamy pomysłu na prezent dla dziecka, zwłaszcza jeśli nie przebywamy z maluchem na co dzień. Nie wiemy do końca, co lubi, jakie są jego potrzeby i przede wszystkim, co już znajduje się w dziecięcym pokoju. Czy trafimy? Czy nie powielimy zabawki lub gadżetu? Z czego ucieszy się dziecko naszych przyjaciół, rodzeństwa lub dalszych kuzynów? 

czytaj całość »
Lampka nocna w pokoju dziecka – dlaczego jest ważna?
Lampka nocna w pokoju dziecka – dlaczego jest ważna?

Lampka nocna w pokoju dziecka to detal, który ma znaczenie. Nawet jeśli dziecko zasypia bez problemu przy zgaszonym świetle, punktowe oświetlenie odgrywa ważną rolę w aranżacji dziecięcej przestrzeni.

Pokój dziecka – przytulny i funkcjonalny

Przygotowania miejsca dla nowego członka rodziny zaczynają się długo przed jego narodzinami. Czasem wiążą się z zakupem większego mieszkania lub nawet domu. Często – z przearanżowaniem przestrzeni i całkowitą metamorfozą jednego z pomieszczeń. Przyszli rodzice przemalowują ściany na jasne i spokojne kolory, wybierają meble, miękkie tekstylia oraz dodatki. Decyzje podyktowane są nie tylko estetyką, ale też funkcjonalnością. Wyposażenie musi zmieścić ubranka i akcesoria, dawać komfort maluszkowi, ale też dorosłym, którzy będą zajmować się jego codzienną pielęgnacją i opieką, a później towarzyszyć w zabawie i edukacji...

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl