Producenci
Zabawki ogrodowe dla dzieci – radość, ruch, kreatywność
Zabawki ogrodowe dla dzieci – radość, ruch, kreatywność

Ogród to ważne miejsce nie tylko dla pasjonatów roślin, ale też genialne miejsce zabaw dla dzieci. Niejeden rodzic myśli o domu z ogrodem właśnie po to, by zapewnić maluchom bezpieczną przestrzeń do zabawy na powietrzu. Chociaż przyroda jest atrakcyjna sama w sobie, odpowiednie zabawki ogrodowe dla dzieci sprawią, że aktywność będzie jeszcze bardziej ekscytująca i wartościowa.

Jak na każde przedmioty w otoczeniu dziecka, również na zabawki ogrodowe warto patrzeć pod kątem rozwoju i edukacji. Dobrze dobrana mała architektura i gadżety będą wspierać nie tylko aktywność fizyczną, ale też kreatywność i naukę. Równie istotne, jak wartości edukacyjne, są oczywiście kwestie bezpieczeństwa. O bezpieczeństwo podczas zabawy trzeba wręcz zadbać w pierwszej kolejności...

czytaj całość »
Zabawy na świeżym powietrzu, czyli „Wiosna lubi dzieci najbardziej na świecie"
Zabawy na świeżym powietrzu, czyli „Wiosna lub dzieci najbardziej na świecie"

Zabawy na świeżym powietrzu to ważny element wszechstronnego rozwoju dzieci: fizycznego, psychicznego, emocjonalnego, a nawet społecznego. Organizowanie aktywności poza domem, będzie wzmacniać naturalne predyspozycje maluchów do bawienia się w ruchu. „Wiosna lubi dzieci najbardziej na świecie”, a dzieci lubią wiosnę – za ciepłe, coraz dłuższe dni i wiele okazji do zabaw poza domem! 

Zabawy na świeżym powietrzu – dlaczego warto zachęcać do nich dzieci?

Zdrowie fizyczne i psychiczne

Zabawy ruchowe na świeżym powietrzu pomagają utrzymać zdrowie fizyczne dzieci. Wszystkie naturalne formy aktywności, jak bieganie, skakanie, wspinanie się czy turlanie pomagają w rozwoju siły mięśniowej, koordynacji ruchowej oraz wytrzymałości. Sprzęty i zabawki: rower, hulajnoga, piłka, skakanka czy konstrukcje na placu zabaw dodatkowo stymulują...

czytaj całość »
Zabawy edukacyjne dla przedszkolaków, czyli rozwijajmy umiejętności zimą
zabawy dla przedszkolaków

Zabawa – ważny element dziecięcego świata, który nie tylko wprawia w dobry nastrój, ale przyczynia się do prawidłowego rozwoju malucha. Jeśli zaproponujesz dziecku zabawy o walorach edukacyjnych, jeszcze bardziej wpłyną one na kształtowanie nowych umiejętności lub doskonalenie tych już opanowanych. Zima, chociaż mroźna, ma swój urok. To bardzo wdzięczny czas na zabawę wspierającą rozwój dzieci w wieku przedszkolnym. 

Zabawy edukacyjne dla przedszkolaków: frajda i rozwój w jednym

Śnieg, mróz, niskie temperatury, krótki dzień – zima to wyzwanie dla dziecięcych aktywności, a jednocześnie – pełna uroku pora do ciekawych i wartościowych zabaw. Zabawy edukacyjne mogą zapewniać tak samo wartościową rozrywkę i stymulować rozwój dziecka w zimowych miesiącach, jak i w każdym innym czasie. Jak wykorzystać ten okres do organizacji atrakcyjnych zajęć, które połączą przyjemność z nauką i będą rozwijać umiejętności poznawcze, społeczne i emocjonalne maluchów?

czytaj całość »
Najlepsze zabawki na zimowe dni, czyli radość w śniegu dla mniejszych i większych dzieci
Najlepsze zabawki na zimowe dni, czyli radość w śniegu dla mniejszych i większych dzieci

Zima – czas magii świąt i ferii. Czas bajkowych krajobrazów i zabaw na świeżym powietrzu. Które dziecko nie wyczekuje z niecierpliwością przy oknie, aż spadnie śnieg? Pierwsze miesiące roku to wspaniała okazja do zdobycia nowych doświadczeń w sportach zimowych czy klasycznego szaleństwa na sankach. Poznaj najlepsze zabawki (i zabawy), które sprawią, że zimowe dni będą przepełnione radosnym dziecięcym śmiechem.

Zabawy i zabawki na zimowe dni – wykorzystaj białą aurę maksymalnie

Chociaż zimą dni są krótkie i mroźne, wbrew pozorom dają mnóstwo możliwości do zabawy – zarówno na zewnątrz, jak i w domu, dla dzieci w różnym wieku. Warto wykorzystać entuzjazm maluchów do aktywności na śniegu i maksymalnie spożytkować czas na powietrzu. W ciągu dnia bądźcie jak najwięcej w ruchu, by wieczorem, gdy temperatury spadną i zrobi się ciemno, wypełnić go zadaniami we wnętrzu. Co można robić zimą? Bardzo wiele! Ważne, żeby zabawa sprawiała frajdę i oczywiście była bezpieczna!

 

czytaj całość »
Poznaj bestsellery 2023 roku
Poznaj bestsellery 2023 roku

Jakie zabawki najczęściej trafiały do dziecięcych pokojów w 2023 roku? Te najbardziej nowoczesne, oparte na innowacjach technologicznych? A może te, które wykorzystywały motywy z popularnych animacji lub gier komputerowych? Okazuje się, że wśród bestsellerów znalazło się mnóstwo klasyków: piłki, samochody, klocki i zestawy kreatywne. Zabawki, które niezmiennie bawią dzieciaki, ale też wspierają ich rozwój.

Czy wśród zabawek możemy mówić o bestsellerach?

Rynek zabawek ciągle się zmienia, a wybór przedmiotów – rośnie. Ani dzieciaki, ani opiekunowie nie mogą narzekać na brak różnorodności produktów. Co sprawia, że niektóre zabawki stają się hitem i częściej trafiają do dziecięcych pokojów? W pewnym sensie stanowią one element kultury popularnej – stąd zabawki z motywami z aktualnych bajek i animacji przyciągają maluchy. Świecą im się oczy na widok znanych bohaterów z kreskówek, zwierzątek, robotów, potworów czy księżniczek...

czytaj całość »
Prezenty świąteczne dla najmłodszych – dlaczego są ważne?
Prezenty świąteczne dla najmłodszych – dlaczego są ważne?

Zdania na temat świątecznego szału kupowania są podzielone. Niektórzy z przyjemnością oddają się zakupowemu szaleństwu, inni skupiają się raczej na rodzinnej atmosferze i pielęgnowaniu bożonarodzeniowych tradycji. Dzieci uwielbiają zarówno oprawę świąt, jak i same prezenty świąteczne. Obdarowywanie to nie tylko materialny aspekt wyrażania uczuć – przemyślane upominki mogą być ważnym elementem wsparcia rozwoju intelektualnego i emocjonalnego najmłodszych.    

Zakupy to od lat stały element zimowego sezonu świątecznego. Prezenty są ważne – sprawiają przyjemność, wywołują uśmiech na twarzach najbliższych, stanowią wyraz naszych ciepłych uczuć dla innych, w tym także dla dzieci. Przemyślany wybór prezentów dla najmłodszych i zrównoważone podejście opiekunów w tym zakresie, pozwalają wykorzystać okres świąteczny długofalowo, a więc tak, by upominki stały się narzędziem wspierającym rozwój i edukację dzieciaków.

Czysta radość i dziecięcy entuzjazm

W wielu domach świąteczny poranek to czas wyjątkowy: niespodzianki pod choinką, oczy błyszczące radością, bijące serca pulsujące entuzjazmem. Emocje związane z odkrywaniem wymarzonych upominków w magicznie przystrojonym otoczeniu, podsycany od tygodni nastrój oczekiwania, czas spędzany z rodzicami i dziadkami, ciepło rodzinnej atmosfery – wpływają bezpośrednio na stan emocjonalny dziecka. Silne pozytywne skojarzenia z okresem świątecznym sprawiają, że prezenty w tym czasie też nabierają wyjątkowego wymiaru, zwłaszcza jeśli są pięknie zapakowane, a w środku znajduje się rzecz, o której dziecko marzyło. Poczucie, że życzenia się czasem spełniają i zwyczajne zadowolenie z otrzymania prezentu jest ważne, zadbajmy o to, by dla najmłodszych święta były czasem beztroskiej przyjemności i zabawy...

czytaj całość »
Pozwól dziecku wierzyć w Mikołaja – czyli magia mikołajkowych prezentów
Pozwól dziecku wierzyć w Mikołaja – czyli magia mikołajkowych prezentów

Dla wielu dzieciaków jednym z przyjemniejszych okresów w roku jest grudzień – czas pełen magii, niespodzianek i prezentów. Czy warto pozwolić dziecku wierzyć w Mikołaja? Jak połączyć ekscytację związaną z otrzymywaniem upominków z walorami edukacyjnymi i przekazaniem ważnych wartości?  

Dzieciństwo to z jednej strony czas niewinności i beztroski, z drugiej – nieograniczonych możliwości. Bujna wyobraźnia dziecka, chłonny umysł, energia i radość sprawiają, że rozwój przebiega w tempie milowych kroków. Warto wykorzystać każdy moment, w tym także moment wręczania mikołajkowych prezentów, żeby dziecko w przyjemny sposób uczyło się nowych rzeczy, kształtowało ważne kompetencje, w tym budowało umiejętności społeczne.

Magiczny świat dzieciństwa, w którym rozwijamy wyobraźnię

Wyobraźnia odgrywa ważną rolę w rozwoju dziecka, dlatego warto… rozwijać samą wyobraźnię. Dzieciaki wykorzystują ją nieustannie, gdy w zabawie odgrywają role dorosłych i sytuacje z życia codziennego, gdy czytamy z nimi wieczorem książki, w których identyfikują się z bohaterami, gdy mają namalować obrazek czy wykonać pracę plastyczną z pozornie niepasujących do siebie elementów...

czytaj całość »
Zabawy rówieśnicze w przedszkolu
Zabawy rówieśnicze w przedszkolu

Dzięki zabawie dziecko poznaje i gromadzi nowe doświadczenia. Doskonali kompetencje, nabywa sprawności, zaspokaja potrzeby emocjonalne oraz potrzebę kontaktu z innymi. Jakie zabawy rówieśnicze w przedszkolu wspierają ten proces?

Zabawa w życiu dziecka jest jego ważną potrzebą – podobnej natury, jak np. sen czy jedzenie. Bawiąc się z rówieśnikami, dziecko coraz lepiej poznaje świat, stosunki społeczne i zasady, jakie w nim panują. Rozwija też umiejętności komunikacyjne. Okres przedszkolny to najlepszy czas na nawiązywanie pierwszych relacji i naukę pracy w grupie oraz wspólnego działania – a zabawy rówieśnicze odgrywają w tym istotną rolę.

Zabawy zorganizowane

Im starsze dziecko, tym lepiej odnajduje się w zorganizowanych przez opiekuna zabawach z rówieśnikami. Jednak już 3-latki są w stanie bawić się zgodnie z zasadami, jeżeli są one dostosowane do ich wieku, przedstawione w sposób klarowny i regularnie przypominane. Reguły zabawy w grupie uczą przedszkolaki szacunku dla innych, ale też dają im bezpieczne środowisko do rozwoju. Aktywności w kole, przy muzyce, zadania plastyczne w grupach, odgrywanie scenek czy przygotowywanie inscenizacji okolicznościowych – rozwijają zdolności komunikacyjne i stanowią podstawę do budowania relacji w późniejszych latach...

czytaj całość »
Zabawy rówieśnicze w żłobku
Zabawy rówieśnicze w żłobku

Dzieciństwo jest niezwykle ważnym okresem w życiu człowieka, a zabawa podstawową i jednocześnie bardzo istotną dla rozwoju formą aktywności dziecka. W zabawie maluch poznaje siebie, otaczający go świat, ale też zdobywa szereg kompetencji społecznych. Z kolei zabawy rówieśnicze dają świetne pole do nauki własnych emocji i radzenia sobie w kontaktach z innymi. W co mogą bawić się wspólnie dzieci w wieku żłobkowym?

 

Pójście do żłobka to często niełatwy moment zarówno dla maluszka, jak i rodzica. Rozstanie wywołuje niepokój po obu stronach, nawet jeśli mamy pewność, że dziecko trafia w dobre ręce opiekunów i pedagogów. Pozytywnym aspektem, na którym warto się skupić, jest wejście dziecka w środowisko rówieśnicze. Kontakt z innymi dziećmi w żłobku to przestrzeń do zabaw grupowych (trudnych do zaaranżowania w warunkach domowych), wspólnych aktywności ruchowych i przede wszystkim kształtowania umiejętności społecznych oraz rozwoju emocjonalnego...

czytaj całość »
Pierwszy dzień szkoły. Jak wspierać swoje dziecko i uczynić ten dzień wyjątkowym?
Pierwszy dzień szkoły. Jak wspierać swoje dziecko i uczynić ten dzień wyjątkowym?

Rozpoczęcie nauki szkolnej to ważny etap w rozwoju dziecka. To także duże przeżycie dla przedszkolaka, który z dnia na dzień staje się uczniem. Nowa rola, nowe środowisko rówieśnicze, nowi opiekunowie. Taka zmiana może być dla dzieci wymagająca, a pierwszy dzień szkoły – stresujący. Jak wspierać dziecko, żeby szło do szkoły z ciekawością i entuzjazmem, a przekroczenie progów szkolnych stało się wyjątkowe?

Pójście do szkoły to przełom – zarówno jeśli chodzi o rozwój dziecka, zdobywaną wiedzę i kompetencje, jak i umiejętności społeczne i poznawcze. Pierwszy dzień w szkole wzbudza w dzieciach wiele emocji. Zazwyczaj otwierają się one na nową rolę ucznia lub uczennicy z podekscytowaniem, a nowe miejsce i środowisko rówieśnicze traktują z ciekawością i entuzjazmem. Jednocześnie rozpoczęcie roku szkolnego może wywoływać obawy, zwłaszcza wśród dzieci, które gorzej radzą sobie w nieznanych sytuacjach. Wsparcie rodzica ma kolosalne znaczenie – może pomóc pierwszy dzień w szkole uczynić wyjątkowym, a nie stresującym wydarzeniem. Jak skutecznie zapewnić takie wsparcie swojemu dziecku?

czytaj całość »
Ostatni dzień wakacji – wspólnie tworzymy wspomnienia
Ostatni dzień wakacji – wspólnie tworzymy wspomnienia

Ostatni dzień wakacji – wspólnie tworzymy wspomnienia

Powrót do szkoły po letnich wyjazdach, czasie spędzonym w domu z rodzicami, rodzeństwem lub dziadkami dla wielu dzieci bywa przykry. Co zrobić, żeby ostatni dzień wakacji był przyjemnym wydarzeniem? Wypełnić go zabawą i aktywnościami, które pomogą uwiecznić wspomnienia minionego lata i jednocześnie przenieść się w wyobraźni do kolejnych wakacyjnych podróży!

Ostatni dzień wakacji nie musi być przykrym pożegnaniem z beztroską lata, całodziennymi zabawami z rówieśnikami i rodzinnymi wyjazdami. Jak zamienić taki dzień w przyjemne wydarzenie i jednocześnie wzbogacić go o walory edukacyjne i działania wspierające rozwój dziecka?

 

czytaj całość »
Wakacje z dzieckiem i poznawanie miasta
Wakacje z dzieckiem i poznawanie miasta

Wiele rodzin wybiera wakacje w otoczeniu przyrody i podróżuje poza miasto. Jednak taki wyjazd nie zawsze jest możliwy, urlop ma swoje ograniczenia, w efekcie dzieciaki sporą część czasu muszą spędzić na miejscu. Czas ten może być wypełniony atrakcyjnie i ciekawie – nawet jeśli upływa w miejskim otoczeniu. Poniżej kilka pomysłów na wakacje z dzieckiem w mieście.  

Parki, place zabaw, kąpieliska miejskie

Parki miejskie i place zabaw to miejsca, które rodzice odwiedzają z dziećmi regularnie, nie tylko w wakacje. Dla odmiany warto zaplanować wyjście do parku, w którym jeszcze nie byliście i na plac zabaw, którego dziecko jeszcze nie widziało. Ogródki jordanowskie w różnych częściach miasta są inaczej wyposażone, więc dla maluchów będzie to zupełnie nowa atrakcja, a jednocześnie coś, co lubią i znają. Poza tym spędzicie czas aktywnie, na powietrzu. Możecie poszukać boiska do gry w piłkę, zabrać rower lub hulajnogę i wykorzystać ścieżki rowerowe, lub poszukać parku z fontannami, a w międzyczasie zorganizować np. mały piknik. W wielu miastach mieszkańcy mogą też korzystać z plaż miejskich lub kąpielisk – otwarte baseny, zjeżdżalnie, strefy zabaw dla dzieci sprawią tyle samo frajdy, co niejeden aquapark poza miastem. W weekendy w takich miejscach panuje zresztą prawdziwie wakacyjna atmosfera...

czytaj całość »
Wakacje z dzieckiem i poznawanie przyrody
Wakacje z dzieckiem i poznawanie przyrody

Wakacje to dla dzieci nie tylko czas zabawy, ale też okazja do zdobywania nowych doświadczeń i odkrywania nowych miejsc. To także doskonała okazja do spędzenia większej ilości czasu z rodzicami i rodzeństwem w otoczeniu przyrody. Niezależnie od tego, czy wybieramy się do lasu, na plażę, pod namiot czy bardziej lokalnie, np. do ogrodu botanicznego, możemy tak zaaranżować wycieczkę, że stanie się dla dzieciaków prawdziwą przygodą.

Las – miejsce pełne tajemnic do odkrycia

Może się wydawać, że wycieczka do lasu z dziećmi to mało atrakcyjny plan na wakacje. Tymczasem las jest miejscem pełnym życia i tajemnic – jeśli tak przedstawimy go dzieciakom, to potraktują zwykłą przechadzkę, jak małą przygodę. Spacerując wśród drzew z synkiem lub córeczką, możemy wspólnie obserwować różnorodność flory i fauny, uczyć się rozpoznawać ptaki, ślady dzikich zwierząt, budować szałasy czy domki z gałązek. W miejscach przeznaczonych na biwakowanie, możemy się zatrzymać, zjeść posiłek na powietrzu czy nawet rozpalić ognisko, jeżeli poza wiatami czy ogólnodostępnymi stołami i ławkami są także wyznaczone paleniska. To również stanowi okazję do porozmawiania z dziećmi o bezpieczeństwie, ochronie przyrody i zasadach panujących w rezerwatach czy parkach narodowych...

czytaj całość »
Pomysły na zabawy z mamą
Pomysły na zabawy z mamą

Nawet najprostsze wykonywane czynności, ale razem z rodzicem, sprawiają dzieciom radość i zaspokajają ich ważne potrzeby. Dziecko zyskuje pewność, że mama lub tata są obecni, że są ważne i doceniane; a to poczucie pomaga maluchowi czuć się pewniej i buduje przekonanie, że świat można poznawać bezpiecznie i z radością. Zabawy z mamą nie muszą być skomplikowane – nawet z drobnych aktywności dziecko wyniesie korzyść: frajdę połączoną z umacnianiem więzi z rodzicem. Czasem najbardziej kreatywnym opiekunom brakuje jednak pomysłu na spędzenie czasu z dzieckiem. Oto kilka propozycji.

Nawet najbardziej doświadczonej i kreatywnej mamie zdarzają się momenty, gdy brakuje pomysłów na zajęcie lub zabawę z dzieckiem. Bywa też, że jesteśmy zmęczeni lub w gorszej formie i sięgnięcie po dobrą ściągawkę będzie z pewnością lepszą opcją niż włączenie bajki. Zabawy z mamą upływają często w atmosferze bliskości, spokoju i cierpliwości. Zabawy z tatą – częściej mają charakter ruchowy, aktywny, choć nie jest to regułą.

Zabawy manualne i plastyczne

Istnieje cały szereg zabaw manualnych, które niewielkim nakładem sił i środków można zaaranżować w domowym zaciszu. Nawet wspólne kolorowanie na dwie ręce z mamą wciąga jakoś bardziej, a dzieciaki uwielbiają przecież malowanie rączkami na kartonach w dużym formacie. Wspólnie można wykonać też śmieszne kolaże albo zielniki z wykorzystaniem skarbów danej pory roku. Do „zabaw przy kuchennym stole” należy też rękodzieło – ozdabianie kartek, laurki dla bliskich osób, wyszywanki. Wspomnijmy o zabawie, która uczy nie tylko cierpliwości, ale też skupienia i wyobraźni, mianowicie o zabawie puzzlami. Układanie ich z mamą będzie dużo bardziej atrakcyjne niż w pojedynkę, razem łatwiej ułożyć obrazek z większej ilości elementów...

czytaj całość »
Pomysły na zabawy z tatą
Pomysły na zabawy z tatą

Budowanie silnej więzi między tatą i dzieckiem to temat, który w ostatnich latach zyskuje na popularności. W dzisiejszym świecie, w którym każde z rodziców ma mnóstwo obowiązków i zajęć zarówno w pracy zawodowej, jak i w domu, spędzanie czasu z maluchem powinno stanowić priorytet. Nawet kilka chwil w tygodniu poświęcone tylko dla dziecka przyczyni się do umocnienia relacji z tatą – jakie zabawy polecamy?

Z tatą w ruchu

Większość ojców doskonale odnajduje się w aktywnościach ruchowych, dlatego zabawy z tatą mogą obejmować gry i ćwiczenia na świeżym powietrzu. Zwłaszcza jeśli dziecko i opiekun cały dzień przebywali w zamkniętych pomieszczeniach – w pracy, szkole, przedszkolu – czas spędzony w ogrodzie lub parku będzie korzyścią dla nich obojga. Naprawdę warto postawić na najprostsze zabawy sportowe: gra w piłkę, jazda na rowerze i hulajnodze – dziecko będzie szczęśliwe, że może pobawić się z tatą, zwłaszcza jeśli odczuje, że rodzic przez te kilka chwil jest w pełni zaangażowany, a uwaga skierowana jest tylko na malucha...

czytaj całość »
Przybory małego artysty
Przybory małego artysty

Kolorowanie, rysowanie, malowanie, wyklejanie – tworzenie jest formą ekspresji, ale też – w przypadku dzieci – naturalną formą nauki. Mały artysta nie tylko nabywa umiejętności wyrażania siebie przez elementy plastyczne, ale ćwiczy rączki, wyobraźnię, rozpoznawanie kolorów, cyfr i literek. Warto podążać za dzieckiem, zapewnić mu najlepsze warunki do rozwoju, w tym zadbać o dostępność wszystkich niezbędnych przyborów.

Nowoczesna edukacja kładzie ogromny nacisk na podążanie za potrzebami i preferencjami dziecka. Przyglądanie się wyborom malucha w zabawie i preferowanej formie ekspresji oraz wykorzystywanie tej wiedzy w procesie nauki, skutecznie wspiera rozwój najmłodszych. Dzieciaki podczas zabawy uczą się z przyjemnością, a nowe kompetencje zdobywają „przy okazji”. Zresztą, kto z nas, dorosłych, nie wykonuję chętniej zadań, które są jednocześnie przyjemne lub mają związek z naszą pasją?

Jeżeli widzimy, że dziecko lubi prace manualne i ma duszę małego artysty, warto stworzyć mu takie środowisko, by łatwo kształtowało umiejętności plastyczne. Jednym ze sposobów jest zaaranżowanie w pokoju kącika z przyborami piśmiennymi i akcesoriami artystycznymi. Takie miejsce, odpowiednio wyposażone, pozwoli na spontaniczną ekspresję...

czytaj całość »
Jakie zabawki dla małego majsterkowicza wybrać?
Jakie zabawki dla małego majsterkowicza wybrać?

Majsterkowanie – zabawa, która nie tylko rozwija umiejętności techniczne i manualne, ale też wspiera logiczne myślenie i kreatywność. Dzieciaki uwielbiają budować i eksperymentować. Oto kilka podpowiedzi, jakie zabawki dla małego majsterkowicza wybrać, żeby wesprzeć jego rozwój i zapewnić dobrą zabawę.

Odpowiednie zabawki nie tylko sprawiają frajdę, ale też wspomagają rozwój dziecka. Jeżeli zaobserwowaliśmy, że nasz maluch ma zamiłowanie do konstruowania i majsterkowania, wybierzmy takie przedmioty, które pozwolą mu tworzyć, budować i eksperymentować. Być może w pierwszej kolejności przychodzą nam do głowy typowe zestawy dla małego majsterkowicza, jednak możliwości jest o wiele więcej i mają bardziej uniwersalny charakter niż komplety narzędzi dla dzieci – chociaż te oczywiście niezmiennie robią wrażenie na najmłodszych...

czytaj całość »
Urządzamy baby shower
Urządzamy baby shower

Narodziny dziecka stanowią wyjątkowy moment w życiu przyszłych rodziców, ale też członków rodziny i przyjaciół. Okazją do celebrowania tej radości jest baby shower. Impreza organizowana najczęściej jeszcze przed narodzinami dziecka to zwyczaj, który przybył do nas z USA, ale możemy śmiało stwierdzić, że zadomowił się w Polsce na dobre. Podpowiadamy, jak urządzić baby shower niedużym kosztem, żeby jednocześnie na długo pozostał w pamięci. 

Żeby urządzić piękne baby shower nie potrzebujemy dużego budżetu. Możemy oczywiście zorganizować przyjęcie w restauracji lub w wynajętej sali, jednak równie przyjemna okaże się kameralna impreza w domu. Należy jedynie pamiętać o tym, aby wybrane miejsce było wystarczająco duże, żeby pomieścić wszystkich gości. Jednak najbardziej liczy się nastrój, który stworzymy odpowiednimi dekoracjami...

czytaj całość »
Nie tylko rower, czyli rolki, deskorolki i hulajnogi
Nie tylko rower, czyli rolki, deskorolki i hulajnogi

W sezonie wiosenno-letnim warto postawić na aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. Jazda na rowerze to najczęściej wybierana forma rekreacji, którą rodzice dzielą razem z dziećmi. Możliwości jest jednak dużo więcej. Rolki, deskorolki i hulajnogi świetnie sprawdzą się zarówno, gdy chcemy aktywnie spędzić czas z dzieciakami, jak i zorganizować im aktywności w gronie rówieśników.  

Dłuższe i cieplejsze dni sprzyjają aktywnościom na świeżym powietrzu – większości dzieciaków nie trzeba zachęcać do ruchu poza domem, zwłaszcza jeśli mają w otoczeniu rówieśników. Jeśli Twój podopieczny lubi aktywność fizyczną rolki, deskorolka czy hulajnoga sprawią mu frajdę – a w towarzystwie rodzica będzie to dla niego dodatkowa przyjemność. A jeśli Twoje dziecko nie przepada za ruchem i woli spędzać czas przed telewizorem czy ekranem komputera, atrakcyjne akcesoria mogą sprawić, że polubi sport. Jak wybrać odpowiedni sprzęt i jak zaplanować czas z dziećmi z jego wykorzystaniem?

czytaj całość »
Gry zręcznościowe do zabawy na świeżym powietrzu
Gry zręcznościowe do zabawy na świeżym powietrzu

Spostrzegawczość, koordynacja ruchowa, koncentracja to tylko kilka kompetencji, które rozwijają u dziecka gry zręcznościowe. Każda z nich stanowi podstawę innych ważnych umiejętności przydatnych w dorosłym życiu. Jeżeli w zabawie towarzyszą maluchowi inne dzieci, rodzeństwo lub rodzice, maluchy spędzają dodatkowo czas w gronie najbliższych lub w grupie rówieśniczej. Jeszcze więcej zalet mają gry zręcznościowe na świeżym powietrzu.     

Dzieciaki mają mnóstwo energii. Gdy na zewnątrz zaczyna się robić cieplej, chętnie spędzają czas na świeżym powietrzu. Do zabawy nie trzeba im wiele, piaskownica, piłka, kilka drobiazgów i dobre towarzystwo kolegów i koleżanek. Żeby jednak urozmaicić aktywności, pomyśl o wyposażeniu dzieci w gry zręcznościowe. Takie zabawki rozwijają koordynację i umiejętność skupienia, ale też przydają się, gdy chcemy zająć dzieciom czas w miejscach, w których nie ma placu zabaw czy innych atrakcji, ale jest więcej przestrzeni (plaża, ogród, park). Gry zręcznościowe do zabawy na świeżym powietrzu to także znakomity pomysł na element animacji zaplanowanych, gdy gościmy dzieci znajomych lub członków rodziny...

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl