Producenci
Jesteś fanem Formuły 1? Zaszczep w dziecku pasję dzięki Bburago
Mercedes-AMG F1 W14 E PERFORMANCE

Samochody od lat niezmiennie sprawiają frajdę chłopcom – tym małym i tym… dużym. Jeżeli jesteś fanem Formuły 1, z niecierpliwością wyczekujesz rozpoczynającego się w marcu sezonu wyścigowego. A jeżeli do tego jesteś tatą – to wyczekujesz pewnie tego momentu, gdy swoją pasję będziesz mógł dzielić z synem albo z córką. Zaszczep ją w dziecku dzięki Bburago – kolekcjonerskim autom, wśród których znajdują się także modele wyścigowe.

Zainteresowanie pojazdami różnego rodzaju to najczęściej domena chłopców, choć nie tylko. Od małego fascynują ich wozy strażackie, policyjne, traktory, wywrotki, ciężarówki i… wyścigówki. Rzadko który chłopak poprzestanie na jednym samochodziku – zwłaszcza że cała frajda polega przecież na ściganiu się, a więc zabawie w grupie. Dzieciaki zbierają zdumiewające kolekcje i potrafią wymienić marki i modele samochodów, także tych wyścigowych, kiedy urządzają dywanowe lub podwórkowe Grand Prix...

czytaj całość »
Wybieramy narty dla dzieci
Wybieramy narty dla dzieci

Pierwsze doświadczenia w rekreacji i sporcie dzieciaki zapamiętają na długi czas. Jeśli chcemy, by polubiły one zimowe aktywności, warto zadbać o odpowiedni dobór sprzętu. Dobre narty dla dzieci dadzą im komfort, frajdę i bezpieczeństwo, a co za tym idzie – pozytywne wrażenia na początku przygody z tą formą aktywności.

Zakup nart to niełatwe zadanie zarówno dla początkujących dorosłych, jak i dla dzieci. Dzieci nie są wytrawnymi narciarzami, więc trudno im będzie komunikować swoje potrzeby w tym zakresie. Zapewnienie komfortu to ciężar spoczywający na opiekunach – jeżeli jazda na nartach będzie sprawiała maluchowi przyjemność, będzie też robił szybkie postępy. Sprawą zasadniczą jest oczywiście bezpieczeństwo.

Zbyt krótka narta utrudni zatrzymywanie się pługiem i nie zapewni dobrej stabilności przy większych prędkościach. Z kolei za długa narta będzie trudna do opanowania i manewrowania oraz spowoduje większe zmęczenie. Młody narciarz będzie też jechać szybciej, niż chce lub potrafi. Sprzęt idealny to taki, który jest dopasowany, łatwy w prowadzeniu i kontrolowaniu podczas wykonywania poszczególnych manewrów...

czytaj całość »
Po co dziecku grzechotka?
Po co dziecku grzechotka?

Klasyk wyposażenia dziecięcego pokoju, dobry pomysł na prezent i przede wszystkim – dużo frajdy dla malucha. Nie chodzi jednak tylko o zabawę! Po co dziecku grzechotka?

Grzechotkami obdarowywano dzieci już kilka wieków przed naszą erą. Miały różne kształty i wykonywane były z rozmaitych materiałów. To zabawka ponadczasowa i uniwersalna – dziecko może z niej korzystać wiele miesięcy i na każdym etapie rozwoju kształtuje dzięki niej inne umiejętności.

Po co dziecku grzechotka?

Zasada działania grzechotki na przestrzeni wieków pozostała taka sama: wypełnienie obudowy wydaje dźwięki, które czujne ucho malucha wyłapuje od razu. Dziecko słyszy hałas i wyodrębnia go spośród innych. Grzechotka zachęca dziecko do odkrywania środowiska, badania otoczenia i skupiania się na konkretnych miejscach, z których wydobywa się dźwięk. Ćwiczy też pamięć, uwrażliwia na bodźce. Ale to nie wszystko...

czytaj całość »
Nie masz pomysłu na prezent dla dziecka? Skorzystaj z gotowych zestawów!
Nie masz pomysłu na prezent dla dziecka? Skorzystaj z gotowych zestawów!

Okres świąt to tradycyjnie czas wręczania prezentów. Ten miły zwyczaj stanowi dla niektórych duże wyzwanie. Wybór zabawek, gadżetów, książek jest ogromny i – zwłaszcza jeśli nie znamy dobrze obdarowywanego – naprawdę trudno się zdecydować. Jeśli nie masz pomysłu na prezent dla dziecka, możesz skorzystać ze sprawdzonych pomysłów innych i wybrać gotowy zestaw.

Święta Bożego Narodzenia kojarzą się w dużej mierze z wybieraniem prezentów dla bliskich, w tym także dzieci. Oferta sklepów z zabawkami bywa wręcz… przytłaczająca. Wypełnione regały sklepów z zabawkami czy niezliczone pozycje na stronach sklepów internetowych to z jednej strony duży wybór, z drugiej – pewnego rodzaju utrudnienie.

Gotowe zestawy prezentowe – gdy nie masz pomysłu lub czasu

Mimo ogromnych możliwości, czasem po prostu nie mamy pomysłu na prezent dla dziecka, zwłaszcza jeśli nie przebywamy z maluchem na co dzień. Nie wiemy do końca, co lubi, jakie są jego potrzeby i przede wszystkim, co już znajduje się w dziecięcym pokoju. Czy trafimy? Czy nie powielimy zabawki lub gadżetu? Z czego ucieszy się dziecko naszych przyjaciół, rodzeństwa lub dalszych kuzynów? 

czytaj całość »
Lampka nocna w pokoju dziecka – dlaczego jest ważna?
Lampka nocna w pokoju dziecka – dlaczego jest ważna?

Lampka nocna w pokoju dziecka to detal, który ma znaczenie. Nawet jeśli dziecko zasypia bez problemu przy zgaszonym świetle, punktowe oświetlenie odgrywa ważną rolę w aranżacji dziecięcej przestrzeni.

Pokój dziecka – przytulny i funkcjonalny

Przygotowania miejsca dla nowego członka rodziny zaczynają się długo przed jego narodzinami. Czasem wiążą się z zakupem większego mieszkania lub nawet domu. Często – z przearanżowaniem przestrzeni i całkowitą metamorfozą jednego z pomieszczeń. Przyszli rodzice przemalowują ściany na jasne i spokojne kolory, wybierają meble, miękkie tekstylia oraz dodatki. Decyzje podyktowane są nie tylko estetyką, ale też funkcjonalnością. Wyposażenie musi zmieścić ubranka i akcesoria, dawać komfort maluszkowi, ale też dorosłym, którzy będą zajmować się jego codzienną pielęgnacją i opieką, a później towarzyszyć w zabawie i edukacji...

czytaj całość »
Dlaczego dzieci powinny się bawić zestawami edukacyjnymi?
Dlaczego dzieci powinny się bawić zestawami edukacyjnymi?

Zabawki to nieodłączny element pokoju dziecięcego. Towarzyszą dzieciom właściwie od narodzin, jeszcze zanim potrafią samodzielnie po nie sięgnąć czy nawet wyraźnie zobaczyć. Przedmioty te spełniają różne funkcje. Większość, poza zwykłą frajdą wynikającą z zabawy, wspiera rozwój dziecka. Dobrymi zabawkami, w które warto zainwestować, są zestawy edukacyjne – dlaczego dzieci powinny się nimi bawić?

Chociaż, jak wskazuje nazwa, zabawki mają przede wszystkim służyć do zabawy, tak naprawdę spełniają szereg innych funkcji. Miękkie pluszaki poprawiają nastrój i uspokajają, instrumenty pozwalają wejść dziecku w świat muzyki i uwrażliwiają na dźwięki, a kolorowe piłki, skakanki i inne zabawki o charakterze sportowym – kształtują sprawność fizyczną. Wybór zabawek jest ogromny, mogą pochłonąć sporą część domowego budżetu, ale nie wszystkie mają taką samą wartość. Z pewnością jednak warto inwestować w te, które będą wspierać rozwój dziecka. Zestawy edukacyjne należą do tej grupy...

czytaj całość »
Jak spędzić ostatni dzień wakacji?
Jak spędzić ostatni dzień wakacji?

Do rozpoczęcia roku szkolnego zostało już niewiele dni. Niektórzy rodzice myślami są już na początku września, gorączkowo szykują wyprawkę szkolną lub aranżują pokój dla małego ucznia. Warto jednak oderwać się od tych przygotowań i jeszcze przez chwilę pozwolić dziecku cieszyć się beztroską końcówką lata. A najlepiej – cieszyć się razem z nim! Jak spędzić ostatni dzień wakacji? 

Sezon urlopowy dobiega końca, kończą się także wakacje dla dzieciaków. Chociaż powrót do szkoły może się łączyć z przyjemnymi emocjami i ekscytacją (zwłaszcza w pierwszym roku nauki), mijającym wakacjom zwykle towarzyszy smutek. Dla poprawy nastroju dobrze wykorzystajmy ostatni dzień wakacji i spędźmy go z dziećmi w jak najbardziej atrakcyjny sposób. Oto kilka propozycji!

Kilka pomysłów, jak spędzić ostatni dzień wakacji

Koniecznie w plenerze

Im bliżej jesieni, tym trudniej o pogodne dni, dlatego spędźmy ostatni dzień wakacji na powietrzu – zwłaszcza jeśli będzie to dzień ciepły i słoneczny. Plac zabaw, gra w piłkę, przejażdżka rowerem w parku – te proste aktywności zawsze sprawiają frajdę. My jednak sprawmy, żeby dzień ten był bardziej odświętny – zaplanujmy wizytę w cukierni, kupmy dziecku ulubione lody lub przekąskę...

czytaj całość »
Szkolna wyprawka dla dziecka, czyli co powinno znaleźć się w plecaku
Szkolna wyprawka dla dziecka, czyli co powinno znaleźć się w plecaku

Pierwszy rok w szkole to wyjątkowe przeżycie. Przygotowaniom do przekroczenia progów klasy towarzyszy zwykle dużo emocji, w tym także kompletowaniu zawartości plecaka. Co powinna zawierać szkolna wyprawka dla dziecka?

Już kilka tygodni przed rozpoczęciem roku szkolnego półki sklepów zaczynają wypełniać się przyborami i akcesoriami dla uczniów. Kolorowe gadżety przyciągają dzieciaki, które najchętniej wypełniłyby plecaki co najmniej połową asortymentu. Oczywiście zawsze warto brać pod uwagę upodobania dzieci, dzięki temu przy kompletowaniu szkolnej wyprawki będą im towarzyszyć przyjemne emocje, a szkolne progi przekroczą z pozytywnym nastawieniem do nauki. Poza tym, to przecież uczniowie na co dzień korzystają z wyposażenia, więc dobrze, jeśli sięgają po rzeczy, które po prostu lubią. Jednocześnie czujne oko rodzica nie tylko zadba o to, by w plecaku znalazło się wszystko, co potrzeba, ale też, by było praktyczne i służyło dziecku jak najdłużej...

czytaj całość »
Chcesz nauczyć dziecko pływać? Lato to dobry moment.
Chcesz nauczyć dziecko pływać? Lato to dobry moment.

Lato to doskonały moment na naukę pływania. Nawet jeśli większość wakacyjnych dni maluch spędza w domu, to nie brakuje okazji do kontaktu z wodą. Baseny kryte i na świeżym powietrzu czy pobliskie kąpieliska możemy wykorzystać, by nauczyć dziecko pływać. W jakim wieku i w jaki sposób zacząć to robić?

Większość dzieciaków lubi zabawę w wodzie, a pobyt na basenie to spora frajda. Dlatego dobrze zacząć naukę pływania od najmłodszych lat, jednak nie tylko dlatego, że jest to łatwiejsze. Pływanie to bardzo zdrowa aktywność: wzmacnia mięśnie i kręgosłup, poprawia sprawność fizyczną, elastyczność oraz koordynację ruchową. Dobrze, żeby nasze dziecko zdobyło i polubiło tę umiejętność, jeszcze zanim usiądzie w szkolnej ławce lub zacznie spędzać godziny przy biurku.

Chcę nauczyć dziecko pływać – kiedy zacząć?

Przyjmuje się, że wiek 4-5 lat to optymalny czas na naukę pływania. Jednak tak naprawdę jest to kwestia indywidualna, a sam proces zaczyna się od mniejszych kroków, dużo wcześniej. Warto przy tym wspomnieć, że nie należy go przyspieszać, jeśli widzimy, że dziecko wciąż ma opór czy strach przed zanurzeniem w wodzie. Kluczem jest systematyczność, ale też komfort, który czuje maluch...

czytaj całość »
Wakacyjna wycieczka z dziećmi. Jakie zabawki zabrać ze sobą?
Wakacyjna wycieczka z dziećmi. Jakie zabawki zabrać ze sobą?

Wakacje to czas, na który czekają nie tylko najmłodsi. Urlop z dziećmi, zwłaszcza małymi, bywa często wyzwaniem dla rodziców. Dłuższa podróż samochodem lub pociągiem, kilka godzin na lotnisku i w samolocie są dla maluchów męczące. A w hotelowym pokoju, na górskiej polanie czy plaży nie ma przecież dostępu do wszystkich zabawek, które na co dzień znajdują się w najbliższym otoczeniu dziecka. W takim razie, jakie zabawki zabrać ze sobą, żeby pomóc dziecku przetrwać podróż i urozmaicić wakacyjną wycieczkę?

Najlepsza zabawka – ulubiona zabawka

Przytulanka, kocyk, lalka lub samochodzik – każde dziecko ma jakąś ulubioną zabawkę, z którą śpi, którą częściej się bawi, do której jest przywiązane. Jej bliskość uspokaja i poprawia nastrój. Upewnijmy się, że została spakowana, zanim wyjedziemy z domu, jeśli chcemy uniknąć katastrofy i oszczędzić dziecku dodatkowego stresu. Dla wielu dzieciaków dłuższa podróż samochodem jest nieprzyjemna – nawet jeżeli lubią wycieczki, nowe miejsca czy przyrodę...

czytaj całość »
Po co dziecku są zabawki
Po co dziecku są zabawki

Wbrew pozorom zabawki to nie tylko sposób na beztroskie wypełnienie wolnego czasu dziecka. Tak naprawdę podczas zabawy maluch poznaje świat, uczy się i rozwija. Dlatego nie bez znaczenia jest, co znajduje się w jego najbliższym otoczeniu i jakimi przedmiotami wypełnimy dziecięcy pokój.

Myślą, że się bawią – a tak naprawdę się uczą

Swobodna zabawa to nieodłączny element dzieciństwa – czynność, która nie tylko daje maluchowi radość, ale ma istotne znaczenie dla jego rozwoju. Gdy dzieci się bawią – jednocześnie się uczą, poznają siebie i świat. Rozwijają inteligencję, kompetencje manualne, kreatywność czy wrażliwość emocjonalną. Nawiązują też relacje z rówieśnikami, zdobywają umiejętności współpracy i komunikacji z innymi. Przedmioty, które od niemowlęctwa znajdują się w otoczeniu dziecka, mają kolosalny wpływ na jego rozwój. Odpowiednio dobrane – mogą wspomóc i przyspieszyć ten proces. Rola opiekuna jest tutaj niezwykle istotna. Dzieci nie mają bowiem świadomości edukacyjnych walorów zabawy, czerpią z niej po prostu przyjemność – reszta dzieje się niepostrzeżenie...

czytaj całość »
Prezent na Dzień Dziecka – poznaj nasze propozycje w różnych przedziałach cenowych
Prezent na Dzień Dziecka – poznaj nasze propozycje w różnych przedziałach cenowych

Dzień Dziecka – coroczne święto, w którego centrum są nie tylko nasi milusińscy, ale prezenty dla nich. To dzień, w którym dorośli starają się spełnić te mniejsze i większe dziecięce marzenia, a radość na twarzy dziecka jest największą nagrodą. Warto pamiętać, że nie zawsze najdroższa zabawka oznacza tę wymarzoną, a idealny prezent można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Poznaj nasze propozycje prezentów na Dzień Dziecka w różnych przedziałach cenowych.

Prezenty dla dzieci do 50 złotych

Wszyscy dobrze wiemy, że dziecko potrafi się szczerze cieszyć z najmniejszego drobiazgu. Prezent na Dzień Dziecka nie musi być drogi...

czytaj całość »
Jak nauczyć dziecko jazdy na rowerze
Jak nauczyć dziecko jazdy na rowerze

Jazda na rowerze sprawia mnóstwo frajdy. Wiedzą o tym dzieci, ale wiedzą też rodzice, którzy z ekscytacją czekają na moment, gdy ich maluch zacznie sam jeździć na rowerze. Jak nauczyć dziecko tej umiejętności szybko, skutecznie i bezpiecznie?

Rowerek biegowy – trening przed pedałowaniem

Zanim jeszcze dziecko będzie gotowe na jazdę na rowerze z pedałami, warto sprezentować mu rowerek biegowy. Już dwulatki potrafią sprawnie operować takim pojazdem, odpychając się nóżkami od asfaltu czy trawy. Rowerek biegowy znakomicie uczy równowagi – dziecko zdobywa umiejętność balansowania ciałem, tak by momenty jazdy bez podparcia były coraz dłuższe. Maluchy, które najpierw jeździły na rowerkach biegowych, znacznie szybciej uczą się jeździć rowerem z pedałami...

 

czytaj całość »
JEDZIEMY NA WYCIECZKĘ, CZYLI RODZINNE WYCIECZKI ROWEROWE
JEDZIEMY NA WYCIECZKĘ, CZYLI RODZINNE WYCIECZKI ROWEROWE

Wycieczki rowerowe są nie tylko doskonałą okazją do zacieśniania więzi rodzinnych, ale także mogą sprawić, że dziecko połknie bakcyla i pokocha rower. Aby tak się stało należy dawać mu dobry przykład, ale także regularnie organizować rodzinne wycieczki rowerowe. Jak się do nich przygotować? 

Jeśli od najmłodszych lat będziemy oswajać dziecko ze sportem istnieje duża szansa, że jakaś jego forma stanie się dobrym nawykiem, a może nawet pasją. Aby tak się stało nie wystarczy kupić dziecku odpowiedni sprzęt i pokazać mu kilka filmów na Youtube. Dzieci w naturalny sposób naśladują rodziców, dlatego chcąc zachęcić je do jazdy na rowerze najlepiej regularnie organizować rodzinne wycieczki rowerowe. O czym należy pamiętać?
Trudność i długość trasy rowerowej, a także tempo jej pokonywania należy dostosować do umiejętności najmłodszego dziecka. Im pewniej będzie się ono czuło na rowerze i im będzie starsze, tym trasy będą mogły być dłuższe i trudniejsze. Kiedy dziecko opanuje jazdę w stopniu podstawowym warto zabierać je za miasto, aby z dala od zgiełku i niebezpieczeństw ulicy ćwiczyło swoje umiejętności na polnej czy leśnej ścieżce. Zanim wyjedziemy w dłuższą trasę należy wspólnie z dzieckiem trenować na krótszych odcinkach. Dzięki temu nabierze sprawności, formy i pewności siebie...

czytaj całość »
Książeczki dla dzieci. Nowość w Dodo Toys.
Książeczki dla dzieci. Nowość w Dodo Toys.

Bawią, uczą, pomagają zaspokajać potrzeby emocjonalne i zacieśniać więzi. Książki to obowiązkowe wyposażenie dziecięcego pokoju i sprawdzony pomysł na prezent. W Dodo Toys oferujemy książeczki dla dzieci w różnym wieku, które wspierają rozwój, pomagają w nauce nowych słów i rozwijają wyobraźnię.

Dlaczego warto czytać dzieciom? 

Czytanie dzieciom przynosi wiele korzyści – pozwala lepiej poznać i zrozumieć otoczenie, wzbogaca słownictwo, poprawia umiejętności komunikacyjne. Bawi, uspokaja, pomaga zasnąć. Książeczki dla małych dzieci, chociaż zawierają niewiele tekstu i są raczej opowiadane przez opiekuna niż czytane, również stymulują rozwój malucha. Są niezastąpione dla rozwoju mowy i kształtowania prawidłowych wzorców artykulacyjnych oraz słuchowych.

Jeżeli posiadają ruchome elementy, które można otwierać czy przesuwać – rozwijają też sprawność manualną. Nowoczesne książeczki działają na wiele zmysłów – wzrok, słuch, dotyk, a nawet zapach! Również te najbardziej tradycyjne, wypełnione literami i ilustracjami są niezwykle istotne – tak naprawdę już sam kontakt z książką się liczy...

czytaj całość »
Jak obchodzić Dzień Kobiet w przedszkolu i w szkole?
Jak obchodzić Dzień Kobiet w przedszkolu i w szkole?

Jeżeli jesteś nauczycielem przedszkolnym lub wczesnoszkolnym, zapewne regularnie przeczesujesz Internet w poszukiwaniu scenariuszy zajęć z dziećmi. Niemalże każdego miesiąca jest jakieś święto lub okazja, które można wykorzystać zarówno do zabawy, jak i nauki. Zbliżający się Dzień Kobiet to jedno z takich wydarzeń. Jak edukatorzy planują pracę z dzieciakami w tym dniu?

Dzień Kobiet to święto, podczas którego nauczyciele skupiają się na kształtowaniu szacunku do kobiet i ich pracy, także na kultywowaniu obdarowywania pań prezentami. Podarunki otrzymują często dziewczynki, wychowawczynie, mamy, babcie i wszystkie kobietki małe i duże. Stałym elementem scenariuszy zajęć są rozmowy w grupie i związane z tematem aktywności ruchowe, a jeśli w danej placówce lub klasie zaplanowano większą uroczystość – także przygotowania do jej przebiegu. W programie zazwyczaj znajdują się wiersze, piosenki, elementy dramy i oficjalne wręczanie wykonanych przez dzieciaki laurek i upominków. Niezależnie od tego, czy w twojej placówce Dzień Kobiet obchodzony jest kameralnie w ramach grupy lub klasy, czy też organizowana jest impreza – prace manualne to ważny element tego wydarzenia, o dużym potencjale wspierania rozwoju przedszkolaka i ucznia szkolnego...

czytaj całość »
Jaki prezent kupić na pierwsze urodziny?
Jaki prezent kupić na pierwsze urodziny?

Pierwszy rok życia to okres niezwykle intensywnego rozwoju dziecka. Każdy kolejny miesiąc przynosi zmiany – przesypiający większość dnia niemowlak staje się maluchem wypowiadającym pierwsze sylaby i stawiającym pierwsze kroki. Jeżeli stoimy przed wyborem prezentu na pierwsze urodziny, warto uwzględnić aktualne potrzeby dziecka, którego pragniemy obdarować. Zabawki, wspierające odkrywanie świata, stymulujące dalszy rozwój, w tym sprawności motoryczne – będą strzałem w dziesiątkę.

Kupowanie prezentów dla małych dzieci, zwłaszcza w sytuacji, gdy nie jesteśmy rodzicami i nie mamy orientacji w bieżących potrzebach, może stanowić wyzwanie. Maluchy zmieniają się z miesiąca na miesiąc. Upominek, który sprawdzi się w pierwszych tygodniach życia, w kolejnych będzie już passe. Dwanaście miesięcy niemowlęctwa jest bowiem okresem, w którym rozwój następuje wyjątkowo intensywnie. Podpowiadamy, jaki prezent kupić dla rocznego dziecka, żeby trafić w jego aktualne potrzeby...

czytaj całość »
Walentynki – święto dla dzieci?
Walentynki – święto dla dzieci?

Walentynki – dla jednych święto zakochanych dla innych święto kiczu. Jednak niezależnie od opinii na temat tego święta należy przyznać, że stanowi ważny element popkultury. Świadczy o tym choćby fakt, że już od najmłodszych lat opowiadamy o nim dzieciom – w domach, szkołach, przedszkolach, a nawet żłobkach. 

Walentynki weszły do kanonu świąt, o których uczymy dzieci w domu i w szkole. To, czy będą je obchodzić w przyszłości, zależy wyłącznie od nich. Jeśli jednak zamiast na komercji skupimy się na miłości – Walentynki to święto, o którym warto mówić. 

Walentynki to doskonała okazja, żeby zapytać dzieci, co dla nich oznacza słowo miłość. Możemy być prawie pewni, że odpowiedzi będzie tyle, ile zapytanych dzieci i będą się różnić w zależności od ich wieku. 

Na zajęciach poświęconych Walentynkom warto podkreślić, że istnieje wiele rodzajów miłości...

czytaj całość »
Ferie zimowe – dobra zabawa w domu i na świeżym powietrzu
Ferie zimowe – dobra zabawa w domu i na świeżym powietrzu

Ferie zimowe zaplanowano w tym roku w dniach 17 stycznia – 27 lutego. Konkretny termin uzależniony jest od województwa. Niezależnie od tego, kiedy się odbędą, to jak spędzi je dziecko, często zależy nie tylko od pogody, ale także od kreatywności rodziców i opiekunów. Jak sprawić, aby wspomnienie ferii zimowych przywodziło na myśl dobrą zabawę w domu i na świeżym powietrzu? 

Ferie zimowe – dobra zabawa na świeżym powietrzu

To jak dziecko spędzi ferie zależy od nas dorosłych, ale także w dużej mierze od aury za oknem. Jeśli nie wyślemy dziecka na zaplanowany obóz, czy nie wykorzystamy okazji i nie zapiszemy go na półkolonie, to my jesteśmy odpowiedzialni za to, aby nasza pociecha nie spędziła 14 dni przed ekranem.

Jeśli pogoda sprzyja i możemy cieszyć się mroźną, ale słoneczną aurą, warto to wykorzystać i zachęcić dzieci do zabawy na świeżym powietrzu. Domowe podwórko, plac przed blokiem, park nieopodal domu – każde miejsce będzie dobre, jeśli będzie nam towarzyszył...

czytaj całość »
Jak zimą zachęcić dzieci do zabaw na powietrzu?
Jak zimą zachęcić dzieci do zabaw na powietrzu?

Jak zimą zachęcić dzieci do zabaw na powietrzu? 

Zima lubi dzieci najbardziej na świecie… Rodzice na pewno pamiętają tę piosenkę wykonywaną przez Annę Jurksztowicz. Co zrobić, żeby wpatrzone w ekrany dzieci polubiły zimę z wzajemnością? Pokażmy im, jak dobrze się bawić, kiedy za oknem pada śnieg.


Choć zima w mieście potrafi być kapryśna, kiedy tylko spadnie śnieg, warto zachęcić dziecko do zabaw na świeżym powietrzu. Przecież tylko zimą można przeżywać przygody na sankach czy nartach, zbudować igloo czy urządzić bitwę na śnieżki. Nie tylko na podwórku, przed blokiem czy w parku, ale także podczas rodzinnego wyjazdu na narty czy podczas ferii zimowych poza domem.

Jednak, aby dziecko polubiło zimę, nie wystarczy wręczyć mu sanki i wysłać na podwórko, kiedy sami siedzimy w cieple przed telewizorem. Wspólna zimowa wyprawa może być wstępem do tego, aby dziecko naprawdę polubiło minusowe temperatury i zimny puch, który moczy wełniane rękawiczki.
Nasza przygoda może zacząć się od podróży sankami do parku. Podczas takiej podróży opiekun zamienia się w rumaka...

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl