Producenci
Przybory małego artysty
Przybory małego artysty

Kolorowanie, rysowanie, malowanie, wyklejanie – tworzenie jest formą ekspresji, ale też – w przypadku dzieci – naturalną formą nauki. Mały artysta nie tylko nabywa umiejętności wyrażania siebie przez elementy plastyczne, ale ćwiczy rączki, wyobraźnię, rozpoznawanie kolorów, cyfr i literek. Warto podążać za dzieckiem, zapewnić mu najlepsze warunki do rozwoju, w tym zadbać o dostępność wszystkich niezbędnych przyborów.

Nowoczesna edukacja kładzie ogromny nacisk na podążanie za potrzebami i preferencjami dziecka. Przyglądanie się wyborom malucha w zabawie i preferowanej formie ekspresji oraz wykorzystywanie tej wiedzy w procesie nauki, skutecznie wspiera rozwój najmłodszych. Dzieciaki podczas zabawy uczą się z przyjemnością, a nowe kompetencje zdobywają „przy okazji”. Zresztą, kto z nas, dorosłych, nie wykonuję chętniej zadań, które są jednocześnie przyjemne lub mają związek z naszą pasją?

Jeżeli widzimy, że dziecko lubi prace manualne i ma duszę małego artysty, warto stworzyć mu takie środowisko, by łatwo kształtowało umiejętności plastyczne. Jednym ze sposobów jest zaaranżowanie w pokoju kącika z przyborami piśmiennymi i akcesoriami artystycznymi. Takie miejsce, odpowiednio wyposażone, pozwoli na spontaniczną ekspresję. Poza tym, jeśli wypełnimy je różnymi akcesoriami i materiałami, dziecko będzie rozwijać się manualnie, podejmując nowe aktywności lub dodając je do znanych już zabaw.

Oczywiście wyposażenie takiej przestrzeni dobieramy pod kątem wieku i bezpieczeństwa dziecka. Maluchy będą się bawić raczej w asyście rodziców. Im starsze dziecko, tym bardziej samodzielne i tym większy może mieć dostęp do przyborów malarskich, a ekspresja plastyczna będzie przyjmować bardziej skomplikowane formy.   

Jak wyposażyć kącik plastyczny?

Gotowy zestaw do malowania i rysowania to najszybszy i najłatwiejszy sposób na wyposażenie kącika plastycznego. Podstawowe komplety zawierają właściwie wszystko, czego dziecko potrzebuje: kredki ołówkowe, kredki woskowe, farby akwarelowe z pędzelkiem, gumkę, temperówkę, klej. Często znajdują się w nich także pastele olejne i flamastry. Atrakcją jest nie tylko zawartość zestawu, ale też samo opakowanie – walizka w kształcie zwierzątka, w kolorach, które dzieciaki uwielbiają. Takie pudełko jest jednocześnie praktyczne – pozwala utrzymać rzeczy w porządku oraz łatwo zabrać je do innego pomieszczenia lub w podróż. Im starsze dziecko, tym większy i bardziej „profesjonalny” zestaw wybierzmy. Niektóre komplety kreatywne mogą mieć nawet 160 elementów i zawierać różne rodzaje farb i kredek – na pewno pozwolą stworzyć przepiękne szkice, rysunki oraz obrazy w różnych stylach i technikach.

Jakie przybory dla małego artysty?    

Jeżeli chcesz, by Twój podopieczny poczuł się, jak prawdziwy artysta, zadbaj o dodatkowe akcesoria np. paletę z pędzlami, które nadają się do malowania farbami akrylowymi, wodnymi i olejnymi. Kredki drewniane akwarelowe w wielu kolorach to propozycja dla nieco starszych dzieciaków, duże zestawy mają nawet 36 elementów. Sztuka to nie tylko malowanie lub rysowanie – to także wycinanie, wyklejanie, tworzenie obrazków z plasteliny czy figurek z modeliny. Dobierając przybory dla małego artysty, kierujmy się przede wszystkim jego upodobaniami – dzięki temu prace plastyczne zapiszą się w jego pamięci jako coś przyjemnego, a to przyczyni się do jeszcze lepszego rozwoju kompetencji manualnych i – co najważniejsze – da dziecku sporo frajdy. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl