Producenci
Zabawki ogrodowe dla dzieci – radość, ruch, kreatywność
Zabawki ogrodowe dla dzieci – radość, ruch, kreatywność

 

Ogród to ważne miejsce nie tylko dla pasjonatów roślin, ale też genialne miejsce zabaw dla dzieci. Niejeden rodzic myśli o domu z ogrodem właśnie po to, by zapewnić maluchom bezpieczną przestrzeń do zabawy na powietrzu. Chociaż przyroda jest atrakcyjna sama w sobie, odpowiednie zabawki ogrodowe dla dzieci sprawią, że aktywność będzie jeszcze bardziej ekscytująca i wartościowa.

Jak na każde przedmioty w otoczeniu dziecka, również na zabawki ogrodowe warto patrzeć pod kątem rozwoju i edukacji. Dobrze dobrana mała architektura i gadżety będą wspierać nie tylko aktywność fizyczną, ale też kreatywność i naukę. Równie istotne, jak wartości edukacyjne, są oczywiście kwestie bezpieczeństwa. O bezpieczeństwo podczas zabawy trzeba wręcz zadbać w pierwszej kolejności. 

Przestrzeń dla dzieci w ogrodzie – ruch, edukacja i dobra zabawa

Korzyści z dobrych zabawek ogrodowych są oczywiste: zachęcają do aktywności fizycznej i przebywania w otoczeniu przyrody, wspierają zdrowy tryb życia i kształtują motorykę, rozwijają koordynację ruchową. Wiele gadżetów wspiera dziecięcą kreatywność i wyobraźnię, kompetencje społeczne i komunikację z innymi dziećmi. Niektóre akcesoria motywują też do planowania i organizacji działania, uważności na potrzeby innych uczestników zabawy, rozwijając umiejętności poznawcze.

Najlepsze zabawki ogrodowe – przykłady

Pomyśl o piaskownicy – klasycznym wyposażeniu kącika zabaw w ogrodzie. Dzieci uwielbiają zabawy w piasku! Mają pole do kreatywności i odgrywania scenek. Poza tym piasek może być sypki lub mokry, w każdej postaci przyjemny w dotyku. To sprawia, że daje wspaniałą przestrzeń do eksploracji sensorycznej. Jeśli w ogrodzie pojawi się piaskownica, konieczne zadbaj o ZABAWKI DO PIASKU np. te z oferty Dodo Toys: FOREMKI Babeczki różne wzory, ZAMKI, ŁOPATA DUŻA do piasku 50 cm czy ZESTAW DO PIASKU WIADERKO ZAMEK + KONEWKA ŁOPATKA. Akcesoria te wykorzystasz nie tylko w ogrodzie, ale podczas każdego wyjazdu wakacyjnego nad morze lub jezioro.

Huśtawki i zjeżdżalnie

Huśtawka i zjeżdżalnia to kolejne standardy wyposażenia ogrodu w zabawki dla dzieci. Kto z nas nie spędził wielu godzin, huśtając się na placu zabaw i szalejąc na zjeżdżalniach? Jeżeli masz przestrzeń, by zapewnić dziecku bezpieczną zabawę tuż obok domu, warto to wykorzystać. Stabilna, dostosowana do wieku dziecka huśtawka nie tylko przyniesie dużo radości zarówno maluchom, jak i starszym dzieciom, ale też pomoże w rozwoju równowagi i koordynacji. Podobnie zjeżdżalnia – łączy frajdę i rozwija szereg umiejętności fizycznych dziecka.

Trampoliny do ogrodu

Trampoliny w ostatnich latach zyskały na popularności. Kiedyś stanowiły domenę imprez plenerowych, firm zajmujących się organizacją eventów lub były jedynie na wyposażeniu sal gimnastycznych. Dziś nieduża trampolina może z powodzeniem stanąć w przydomowym ogródku. Odpowiednio zabezpieczona jest doskonałym elementem zabawy i wszechstronnie wspiera rozwój zdolności motorycznych dzieci. 

Baseny dmuchane

Basen to atrakcja, na którą niejedno dziecko czeka z wyjątkową niecierpliwością, gdy tylko zrobi się ciepło. Dmuchane baseny to świetny pomysł na schłodzenie i odświeżenie w gorące letnie dni, ale też sposób na oswojenie małych dzieci z wodą w bezpiecznym, znajomym otoczeniu. W ofercie Dodo Toys znajdziesz baseny w różnych kolorach i wielkościach, wyposażone w zestawy naprawcze, gdyby doszło do uszkodzenia materiału, z którego wykonany jest basenik. Większy basen daje możliwość wspólnej zabawy – możesz zaprosić inne dzieci i aktywność zyska walor edukacyjny. Basen w ogrodzie to dobra atrakcja w okresie wakacyjnym na urozmaicenie czasu spędzanego w domu między urlopami rodziców, np. podczas weekendów.

Zabawki ogrodowe o charakterze sportowym

Wśród zabawek ogrodowych nie może oczywiście zabraknąć tych o charakterze sportowym: bramka do piłki nożnej czy kosz do koszykówki to zestaw obowiązkowy małego sportowca. Zaaranżowanie domowego boiska pozwala na zapewnienie zdrowego ruchu i pielęgnowanie zamiłowania do sportu. Nie musimy martwić się, że dzieci wybiegną za piłką na ulicę, mamy je stale na oku i możemy zaangażować się w grę z dziećmi tuż pod domem. 

Dziecko w ogrodzie – jakie zabawki wybrać?

Zabawki ogrodowe to nie tylko duże konstrukcje i stała architektura, to także wszystkie nieduże akcesoria, które można wykorzystać zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Nawet proste przedmioty: duży koc lub kolorowa mata edukacyjna, mogą być bazą do fantastycznych aktywności na powietrzu. Dzieciaki mają nieograniczoną wyobraźnię, potrafią wykorzystać najróżniejsze elementy do budowania namiotów, układania tras dla samochodów czy do organizowania pikników dla siebie i swoich pluszowych przyjaciół. Wszelkie zabawki, które rozwijają umiejętności narracyjne dziecka, są mile widziane także w ogrodzie.

Pomyśl też o zabawkach, którymi dziecko nie może bawić się w domu ze względu na niebezpieczeństwo uszkodzenia przedmiotów czy mebli – piłki do nogi, piłki dmuchane, zestaw do badmintona czy frisbee, pistolety na wodę… wykorzystanie tych elementów jest zarezerwowane dla dużych otwartych przestrzeni. Jeżeli masz ogród, przed Twoimi dziećmi otwierają się możliwości bawienia się na co dzień w gry, które zazwyczaj dostępne są dla maluchów na wakacjach, podczas weekendów czy krótkiego wyjścia na plac zabaw. Dbając o wyposażenie w zabawki ogrodowe, dbasz o wszechstronny rozwój dziecka: fizyczny, społeczny i emocjonalny.

Priorytetem jest bezpieczeństwo

Podczas zabawy na powietrzu kluczowym elementem jest bezpieczeństwo. Wybierając zabawki ogrodowe dla dzieci, należy zwrócić uwagę na trwałość, solidne wykonanie, materiały użyte do produkcji oraz zgodność z normami bezpieczeństwa. Regularnie należy też sprawdzać stan techniczny zabawek i czystość otoczenia, w którym są używane, żeby uniknąć potencjalnych zagrożeń. Szczególnie ważne jest dopilnowanie stabilności wyposażenia o dużych gabarytach – huśtawek i trampolin. Pamiętajmy też zawsze o odpowiednim nadzorze nad dziećmi podczas zabawy i stałym edukowaniu ich na temat samodzielnego bezpiecznego korzystania z przedmiotów.

Właściwy wybór w sprawdzonym sklepie, dopasowanie zabawki do wieku i możliwości dziecka, połączone z czujnym okiem rodzica sprawią, że zabawy i gry w ogrodzie będą dla maluchów kreatywnym, przyjemnym i bezpiecznym doświadczeniem, które zapisze się w ich pamięci jako element radosnego dzieciństwa.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl