Producenci
Gry zręcznościowe do zabawy na świeżym powietrzu
Gry zręcznościowe do zabawy na świeżym powietrzu

Spostrzegawczość, koordynacja ruchowa, koncentracja to tylko kilka kompetencji, które rozwijają u dziecka gry zręcznościowe. Każda z nich stanowi podstawę innych ważnych umiejętności przydatnych w dorosłym życiu. Jeżeli w zabawie towarzyszą maluchowi inne dzieci, rodzeństwo lub rodzice, maluchy spędzają dodatkowo czas w gronie najbliższych lub w grupie rówieśniczej. Jeszcze więcej zalet mają gry zręcznościowe na świeżym powietrzu.     

Dzieciaki mają mnóstwo energii. Gdy na zewnątrz zaczyna się robić cieplej, chętnie spędzają czas na świeżym powietrzu. Do zabawy nie trzeba im wiele, piaskownica, piłka, kilka drobiazgów i dobre towarzystwo kolegów i koleżanek. Żeby jednak urozmaicić aktywności, pomyśl o wyposażeniu dzieci w gry zręcznościowe. Takie zabawki rozwijają koordynację i umiejętność skupienia, ale też przydają się, gdy chcemy zająć dzieciom czas w miejscach, w których nie ma placu zabaw czy innych atrakcji, ale jest więcej przestrzeni (plaża, ogród, park). Gry zręcznościowe do zabawy na świeżym powietrzu to także znakomity pomysł na element animacji zaplanowanych, gdy gościmy dzieci znajomych lub członków rodziny.

Piłka, bramka piłkarska i pachołki

Większość gier zręcznościowych do zabawy na świeżym powietrzu ma charakter sportowy. Przykładem jest chociażby zestaw do gry w piłkę nożną z bramką piłkarską. Można go wykorzystać w zamkniętej przestrzeni, ale bramka ustawiona na zewnątrz pozwala na trafianie do celu z większej odległości. Możemy też zaangażować do gry więcej osób i zaaranżować mecz, który na pewno sprawi frajdę małym wielbicielom futbolu. A w ramach treningu młodych zawodników, zaproponujmy inny wariant – kolorowe pachołki, które rozłożymy na trawie lub chodniku. Zwinność, koordynacja i umiejętność szybkiego podejmowania decyzji – to kompetencje, które kształtujemy u dzieciaków w tej „niepozornej” zabawie z akcesoriami.

Klasyka gatunku – badminton, catch ball, frisbee

Innym klasykiem wśród gier zręcznościowych jest badminton. Miękka piłka lub lotka gwarantują bezpieczeństwo. Nieduże rozmiary – mobilność. To zestaw, który bez problemu zabierzemy w podróż, na weekendowy wypad czy niedzielne popołudnie w parku. Równie bezpieczną alternatywę stanowi catch ball. Paletki w kształcie dłoni wykonane są z wysokiej jakości plastiku, a piłka z przyssawek – oba elementy gwarantują dobrą zabawę, bez obaw, że dziecku stanie się krzywda podczas gry. Zabawką dla starszych dzieci lub młodszych, ale w asyście dorosłych, jest frisbee. Zabawa polega na rzucaniu dyskiem do innych graczy lub do celu. Jeżeli chcemy wprowadzić do zabawy elementy rywalizacji, ustalmy indywidualne zasady, np. punktowanie za trafienie dyskiem albo za przekazywanie go między graczami. W przypadku frisbee potrzebna jest duża przestrzeń – zrezygnujmy z gry w małym ogrodzie lub miejscu, gdzie w niedalekim sąsiedztwie bawią się inne, zwłaszcza młodsze, dzieci. Jest to natomiast doskonała wakacyjna zabawka zręcznościowa do wykorzystania na plaży. 

Gry zręcznościowe dla dużych i małych – rzutki i kręgle

Jeśli szukasz uniwersalnych gier zręcznościowych – takich, które sprawdzą się w przypadku młodszych i starszych dzieciaków (a nawet dorosłych), wybierz miękkie rzutki i plastikowy, lekki zestaw do gry w kręgle. Są nieco bardziej wymagające niż piłka lub frisbee, ponieważ tarcza do rzutek wymaga zawieszenia na odpowiedniej wysokości, a kręgle stabilnej, równej powierzchni. Przy odrobinie kreatywności, wykorzystasz je nawet podczas rodzinnej zabawy na świeżym powietrzu – w ogrodzie lub na campingu. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl