Producenci
Jak spędzić ostatni dzień wakacji?
Jak spędzić ostatni dzień wakacji?

Do rozpoczęcia roku szkolnego zostało już niewiele dni. Niektórzy rodzice myślami są już na początku września, gorączkowo szykują wyprawkę szkolną lub aranżują pokój dla małego ucznia. Warto jednak oderwać się od tych przygotowań i jeszcze przez chwilę pozwolić dziecku cieszyć się beztroską końcówką lata. A najlepiej – cieszyć się razem z nim! Jak spędzić ostatni dzień wakacji? 

Sezon urlopowy dobiega końca, kończą się także wakacje dla dzieciaków. Chociaż powrót do szkoły może się łączyć z przyjemnymi emocjami i ekscytacją (zwłaszcza w pierwszym roku nauki), mijającym wakacjom zwykle towarzyszy smutek. Dla poprawy nastroju dobrze wykorzystajmy ostatni dzień wakacji i spędźmy go z dziećmi w jak najbardziej atrakcyjny sposób. Oto kilka propozycji!

Kilka pomysłów, jak spędzić ostatni dzień wakacji

Koniecznie w plenerze

Im bliżej jesieni, tym trudniej o pogodne dni, dlatego spędźmy ostatni dzień wakacji na powietrzu – zwłaszcza jeśli będzie to dzień ciepły i słoneczny. Plac zabaw, gra w piłkę, przejażdżka rowerem w parku – te proste aktywności zawsze sprawiają frajdę. My jednak sprawmy, żeby dzień ten był bardziej odświętny – zaplanujmy wizytę w cukierni, kupmy dziecku ulubione lody lub przekąskę. Możemy też wybrać się na basen lub plażę miejską, a po południu do kina.

Ostatni wakacyjny wypad za miasto

Innym pomysłem, przy dobrej pogodzie, jest całodniowa wycieczka. Wystarczy parę minut poszukiwań w Internecie i będziemy zaskoczeni, jak wiele atrakcji znajduje się na obrzeżach miast. Parki rozrywki, aquaparki, zoo safari, ogrody zoologiczne i botaniczne, stadniny koni, spływy kajakowe… W parkach krajobrazowych i rezerwatach są specjalne ścieżki edukacyjne, a na ścieżkach rowerowych i szlakach spacerowych znajdziemy wiaty dla turystów z ławeczkami i stołami czy wydzielonym miejscem na ognisko lub grilla. Dzieciaki mogą naprawdę poczuć się, jakby były na wyjeździe wakacyjnym! A jeżeli pogoda nie będzie nam sprzyjać – poszukajmy atrakcji w mieście. Centra nauki i niektóre muzea dostosowane są do potrzeb najmłodszych – możemy zaplanować wizytę w fabryce słodyczy, zarezerwować zajęcia z gotowania dla dzieci, zajęcia na ściance wspinaczkowej lub w ulubionej sali zabaw.

Impreza na pożegnanie lata 

Nic tak nie poprawia nastroju, jak zabawa z tańcami, muzyką i przysmakami. Dzieciaki uwielbiają imprezy, dlaczego nie mielibyśmy zorganizować balu na pożegnanie lata? Zaangażujmy w przygotowania nasze pociechy, niech zaproszą kolegów i koleżanki, udekorują dom, mieszkanie lub ogród. Spotkanie może być duże lub kameralne, a jeśli nie mamy przestrzeni dla gości w domu, możemy zaaranżować zabawę w przestrzeni publicznej, w odpowiednim miejscu w parku lub lesie. Ostatni dzień wakacji możemy też spędzić spokojnie i bardziej refleksyjnie np. oglądając zdjęcia czy pamiątki z wyjazdów i przygotowując pracę plastyczną w formie wakacyjnego albumu, wyklejanki, kolażu.

Najważniejsze, by ostatni dzień wakacji sprawił radość maluchowi i był wypełniony aktywnościami, które lubi. Koniecznie zaplanujmy ten czas razem, poświęćmy mu maksimum naszej uwagi, a jeżeli samo ma jakiś pomysł, który możemy zrealizować, postarajmy się spełnić marzenie dziecka. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl