Producenci
Książeczki dla dzieci. Nowość w Dodo Toys.
Książeczki dla dzieci. Nowość w Dodo Toys.

Bawią, uczą, pomagają zaspokajać potrzeby emocjonalne i zacieśniać więzi. Książki to obowiązkowe wyposażenie dziecięcego pokoju i sprawdzony pomysł na prezent. W Dodo Toys oferujemy książeczki dla dzieci w różnym wieku, które wspierają rozwój, pomagają w nauce nowych słów i rozwijają wyobraźnię.

Dlaczego warto czytać dzieciom? 

Czytanie dzieciom przynosi wiele korzyści – pozwala lepiej poznać i zrozumieć otoczenie, wzbogaca słownictwo, poprawia umiejętności komunikacyjne. Bawi, uspokaja, pomaga zasnąć. Książeczki dla małych dzieci, chociaż zawierają niewiele tekstu i są raczej opowiadane przez opiekuna niż czytane, również stymulują rozwój malucha. Są niezastąpione dla rozwoju mowy i kształtowania prawidłowych wzorców artykulacyjnych oraz słuchowych.

Jeżeli posiadają ruchome elementy, które można otwierać czy przesuwać – rozwijają też sprawność manualną. Nowoczesne książeczki działają na wiele zmysłów – wzrok, słuch, dotyk, a nawet zapach! Również te najbardziej tradycyjne, wypełnione literami i ilustracjami są niezwykle istotne – tak naprawdę już sam kontakt z książką się liczy. Dzięki niemu, przyzwyczaja się ono do jej formy i zaczyna doceniać – książka to w końcu przedmiot, który będzie towarzyszył małemu człowiekowi na każdym etapie jego rozwoju i edukacji.

Jednak poza budowaniem umiejętności językowych, koncentracji i pamięci, czytanie dzieciom ma jeszcze jedną, niezwykle ważną zaletę – pomaga zacieśniać więzi. Wspólna lektura to wspólny czas – czas bliskości z rodzicem, podczas którego dziecko jest przytulane, dotykane i głaskane. Dla malucha to bezcenny komunikat, że jest ważne i kochane, komunikat fundamentalny dla prawidłowego rozwoju emocjonalnego.

Książeczki dla dzieci od Dodo Toys

Książeczki, które pojawiły się w ofercie Dodo Toys, przeznaczone są dla dzieci w różnym wieku – każda z nich, poza walorami estetycznymi, kolorowymi, ciekawymi ilustracjami, ma także walory edukacyjne. Akademia Mądrego Dziecka to seria przeznaczona dla najmłodszych czytelników do wspólnego oglądania i czytania razem z opiekunami. Książki zawierają ruchome elementy, które rozwijają sprawność manualną i zachęcają do poznawania nowych słów. Wypełnione są sympatycznymi i zrozumiałymi ilustracjami. Atutem są wytrzymałe, kartonowe strony – wykonanie zapewni wiele godzin czytania i wspólnej zabawy. Solidne, odporne i poręczne dla maluszka są także książeczki o króliczku Bing – pełne ciepłej treści, atrakcyjnych obrazków, ciekawych historyjek. Radość z czytania i poznawania śmiesznych historii z pewnością przyniosą Bajki 5 minut przed snem. Wesołe przygody pojawiających się w nich bohaterów będą nie tylko bawić, ale też uczyć, zawierają bowiem morał i przekazują niezbędną życiową wiedzę. Wyjątkową serią są Pachnące książeczki. Przeglądając kolejne strony, maluch uczy się nowych kolorów i poznaje rzeczy z nimi związane, a dzięki potarciu paluszkiem o stronę odkrywa także zapachy! Taka forma wydania z pewnością zachęci dziecko do poznawania świata, a czas spędzony na czytaniu uczyni jeszcze bardziej wyjątkowym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl