Producenci
Dlaczego dzieci powinny się bawić zestawami edukacyjnymi?
Dlaczego dzieci powinny się bawić zestawami edukacyjnymi?

Zabawki to nieodłączny element pokoju dziecięcego. Towarzyszą dzieciom właściwie od narodzin, jeszcze zanim potrafią samodzielnie po nie sięgnąć czy nawet wyraźnie zobaczyć. Przedmioty te spełniają różne funkcje. Większość, poza zwykłą frajdą wynikającą z zabawy, wspiera rozwój dziecka. Dobrymi zabawkami, w które warto zainwestować, są zestawy edukacyjne – dlaczego dzieci powinny się nimi bawić?

Chociaż, jak wskazuje nazwa, zabawki mają przede wszystkim służyć do zabawy, tak naprawdę spełniają szereg innych funkcji. Miękkie pluszaki poprawiają nastrój i uspokajają, instrumenty pozwalają wejść dziecku w świat muzyki i uwrażliwiają na dźwięki, a kolorowe piłki, skakanki i inne zabawki o charakterze sportowym – kształtują sprawność fizyczną. Wybór zabawek jest ogromny, mogą pochłonąć sporą część domowego budżetu, ale nie wszystkie mają taką samą wartość. Z pewnością jednak warto inwestować w te, które będą wspierać rozwój dziecka. Zestawy edukacyjne należą do tej grupy.

Zestawy edukacyjne – czym są?

Zestawy edukacyjne, jak wskazuje nazwa, to kompozycje zabawek dające dziecku frajdę i jednocześnie okazję do nauki. Dla najmłodszych dzieciaków takie walory mają np. wszelkie zestawy typu piramidki, układanki i klocki, których wykorzystanie wiąże się z rozpoznawaniem kolorów, sortowaniem według kształtów, odróżnianiem literek czy cyferek. Jednak zestawy edukacyjne z prawdziwego zdarzenia przeznaczone są dla nieco starszych dzieci.

Zestawy edukacyjne dają dzieciom możliwość konstruowania lub dekonstruowania przedmiotów. Dzięki temu mogą one podejrzeć różne mechanizmy od środka. Zestaw Jak działa zegar pozwala dowiedzieć się, jak funkcjonuje ten przedmiot. Zawiera wszystkie niezbędne do zgłębienia tej wiedzy elementy – dziecko może zmontować przekładnie zębate, obudowę, przezroczystą kopertę i uruchomić prawdziwy sprężynowy zegar!

Z kolei Zestaw małego ogrodnika pozwala dziecku nie tylko dowiedzieć się, ale też doświadczyć, jak to się dzieje, że rośliny rosną. Mały ogrodnik samodzielne lub z pomocą opiekuna wysiewa nasionka (dołączone do zestawu) i musi cierpliwie dbać o wyhodowane sadzonki. Cała uprawa odbywa się w pojemniku w kształcie domku.

Dzięki zestawom edukacyjnym nauka może stać się naprawdę fascynująca. Naukowa zabawa fascynująca chemia to zestaw, który pozwala dziecku zamienić się w badacza i uczestniczyć w przygodzie pełnej naukowych eksperymentów. Zawiera wszystko, co potrzebne jest do filtracji i przeprowadzania doświadczeń papierkiem lakmusowym na pH mieszanin. W zestawie znajduje się lejek, bibuła filtracyjna, szpatułka i inne detale. Co więcej, odkrywanie zasad chemii, łączy się z odkrywaniem tajemnicy przez odszyfrowywanie wskazówek.

Dlaczego dzieci powinny się bawić zestawami edukacyjnymi?

Dlaczego dzieci powinny bawić się zestawami edukacyjnymi? Ponieważ mają szansę zdobyć wiedzę na drodze doświadczenia, zupełnie nie kojarząc tej aktywności z nauką. Wykształcić cenne kompetencje, dzięki którym będą mogły wcielić się w dorosłe role i budować pozytywne nastawienie do poznawania świata i późniejszej nauki szkolnej. Co istotne, zestawami można bawić się z rodzeństwem, kolegami czy opiekunami, co stanowi dodatkową zaletę: uczy bowiem działania w zespole i daje możliwość dzielenia pozytywnych emocji z innymi dziećmi czy dorosłymi.   

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl