Producenci
Zabawki, dzięki którym zachęcisz dziecko do spędzania czasu na świeżym powietrzu
Zabawki, dzięki którym zachęcisz dziecko do spędzania czasu na świeżym powietrzu

Dzieci dzielą się na te, które całymi dniami mogą przebywać poza domem i na te, które najchętniej by z niego nie wychodziły. Warto jednak pamiętać, że aktywnie spędzany czas na świeżym powietrzu pozytywnie wpływa na zdrowie i rozwój dziecka. Dlatego warto przemyśleć zakup zabawek, które sprawią, że będzie się on kojarzył z dobrą zabawą.

 

Choć czasy są wyjątkowe, jako rodzice nie możemy zapominać o tym, że dzieci powinny każdego dnia spędzić choć chwilę na świeżym powietrzu. Idealnie, jeśli dysponujemy własnym ogrodem. A jeśli chcemy zachować odpowiedni dystans, z powodzeniem możemy zaproponować dziecku wspólne wycieczki rowerowe, czy na hulajnodze, a także piesze, które zakończymy zabawą w parku.

Przydomowy ogród to obecnie idealne miejsce do zabawy na świeżym powietrzu. Odpowiednio wyposażony sprawi, że dziecko będzie mogło aktywnie spędzać czas każdego dnia. Wydzielając jedno miejsce, stworzymy mini plac zabaw, który będzie źródłem wielu radości. Piaskownica, w której można lepić babki i zamki z piasku. Zjeżdżalnia, na której dzieci potrafią się bawić godzinami. O czym warto pamiętać, to dopasowanie wielkości zjeżdżalni do wieku i wzrostu dziecka.

zjeżdżalnia różowa

Dla maluszków proponujemy także zakup bujaków, które z powodzeniem zastąpią huśtawkę czy koniki z placu zabaw oraz pojazdów – manualnych czy z akumulatorem, którymi dzieci będą się mogły poruszać po ogrodzie.
Wymarzoną zabawką ogrodową wielu dzieci jest domek – dla mniejszych dzieci lżejszy plastikowy, dla starszaków – domek drewniany. Jeśli zadbamy, aby znalazło się w nim miejsce do siedzenia i odpowiednie wyposażenie takie jak łopatki, wiaderka, grabki, garnki, ciężarówki z przyczepami, traktory dzieci nie będą z niego chciały wychodzić.

 

konewka

wiaderko z łopatkamiJednak jeśli zamarzy im się wycieczka, zaproponujmy rower lub hulajnogę. Taka forma aktywności gwarantuje nie tylko dobrą zabawę, ale także zachowanie odpowiedniego dystansu. Co więcej, jest do doskonały sposób na budowanie więzi z dzieckiem. A kto wie, może taka forma spędzania wolnego czasu stanie się prawdziwym hobby. O czym warto pamiętać to dobór roweru i hulajnogi do wieku i wzrostu dziecka. Dla maluchów sprawdzi się hulajnoga-jeździk. Nieco starsze dzieci (2-5 lat i 80-110 cm wzrostu) mogą wybrać rowerek biegowy, który jest lekki i pozwoli dziecku opanować sztukę utrzymywania równowagi, kontrolowania kierownicy i hamulca. Dla nich przeznaczona jest również hulajnoga trójkołowa z niżej osadzoną platformą i kauczukowymi kółkami. Starsze dzieci (4-6 lat i 100-120 cm wzrostu) mogą już wybrać klasyczny rower. Najlepiej, taki z kołami w rozmiarze 16-20 cali. Kiedy wzrost dziecka przekroczy 120 cm, wybierzmy rower z kołami w rozmiarze 24 cale oraz ramą 11-15 cali, a jeśli jego wzrost to ponad 145 cm czas na dorosły rower, czyli taki z kołami w rozmiarze 26 cali oraz ramą 14-16 cali.

Dla starszych dzieci dedykowane są również hulajnogi z aluminium lub tworzywa, które posiadają odpowiednie dodatki: błotniki, piankę na uchwytach, wbudowane odblaski, pasek ułatwiający przenoszenie hulajnogi, stopkę, dzięki której nie trzeba kłaść hulajnogi na ziemi lub opierać o budynek, a także system amortyzujący wstrząsy.

 

Pamiętaj! Kupując hulajnogę czy rower należy zadbać o bezpieczeństwo dziecka, dobierając odpowiednie akcesoria takie jak kask, nakolanniki i nałokietniki.

Aby dziecko chciało spędzać czas na świeżym powietrzu, jeżdżąc na rowerze czy hulajnodze, należy odpowiednio dobrać trudność, długość i tempo pokonywania wspólnie wybranej trasy – najlepiej dostosowując je do wieku najmłodszego członka rodziny. Wraz z nabieraniem doświadczenia trasy mogą się stopniowo wydłużać. Należy także pamiętać o regularnych postojach, pożywnych przekąskach i wodzie. Dzięki temu po powrocie dziecko będzie mogło kontynuować zabawę w przydomowym ogrodzie lub parku.

hulajnoga

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl