Producenci
Nie tylko rower, czyli rolki, deskorolki i hulajnogi
Nie tylko rower, czyli rolki, deskorolki i hulajnogi

Nie tylko rower, czyli rolki, deskorolki i hulajnogi

W sezonie wiosenno-letnim warto postawić na aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. Jazda na rowerze to najczęściej wybierana forma rekreacji, którą rodzice dzielą razem z dziećmi. Możliwości jest jednak dużo więcej. Rolki, deskorolki i hulajnogi świetnie sprawdzą się zarówno, gdy chcemy aktywnie spędzić czas z dzieciakami, jak i zorganizować im aktywności w gronie rówieśników.  

Dłuższe i cieplejsze dni sprzyjają aktywnościom na świeżym powietrzu – większości dzieciaków nie trzeba zachęcać do ruchu poza domem, zwłaszcza jeśli mają w otoczeniu rówieśników. Jeśli Twój podopieczny lubi aktywność fizyczną rolki, deskorolka czy hulajnoga sprawią mu frajdę – a w towarzystwie rodzica będzie to dla niego dodatkowa przyjemność. A jeśli Twoje dziecko nie przepada za ruchem i woli spędzać czas przed telewizorem czy ekranem komputera, atrakcyjne akcesoria mogą sprawić, że polubi sport. Jak wybrać odpowiedni sprzęt i jak zaplanować czas z dziećmi z jego wykorzystaniem?

Rower, rolki, deskorolka, hulajnoga – jak wybrać?

Komfort i bezpieczeństwo

Wybierając akcesoria sportowe dla dziecka, bierzemy pod uwagę wiek, ale także jego wagę i wzrost. Dopasowanie odpowiedniego rozmiaru sprzętu wpływa na bezpieczeństwo podczas zabawy oraz komfort. Wygoda jest niezwykle ważna – jeśli dziecku będzie coś przeszkadzać czy uwierać, korzystanie z zabawki sprawi problem, dziecko szybko się zniechęci i nie będzie chciało kontynuować aktywności. Poza samym sprzętem wybieramy też odpowiednie akcesoria: kask, ochraniacze na nadgarstki, łokcie, kolana są niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa i budowania pewności siebie dziecka. Oczywiście, zanim dziecko nauczy się samodzielnie jeździć na rolkach lub hulajnodze, konieczna jest obecność i wsparcie rodzica.     

Dobierz rodzaj sprzętu do upodobań dziecka

Czy Twoje dziecko bardziej interesuje deskorolka, hulajnoga czy entuzjazm na jego twarzy wzbudzają raczej rolki? Sport powinien być przede wszystkim dobrą zabawą. Dlatego uważnie słuchaj dziecka, proponuj formę aktywności, ale nie zmuszaj do określonego rodzaju rekreacji. Jeśli wybraliście sprzęt i widzisz, że dziecko nie czuje się pewnie – odpuść i wróć po jakimś czasie lub poczekaj, aż maluch sam upomni się o wyjście na rolki lub wspólną przejażdżkę hulajnogą.

Baw się razem z dzieckiem

Możesz poprzestać na asekurowaniu dziecka i nauce jazdy na rolkach lub hulajnodze, ale możesz też dołączyć do niego w zabawie, jeśli jesteś rodzicem aktywnym. Dawanie przykładu jest dużo bardziej motywujące, a poza tym zyskujesz okazję, żeby być blisko swojej pociechy i spędzić czas w wartościowy sposób.

Urozmaicaj aktywności

Jazda na rolkach, deskorolce czy hulajnodze sama w sobie daje dużo radości. Po jakimś czasie możesz urozmaicić zabawę. Zorganizować zawody wśród rówieśników lub zabrać sprzęt i korzystać z niego w innym otoczeniu niż najbliższe sąsiedztwo. Jeżeli jeździsz na rolkach, deskorolce czy hulajnodze – znajdź ciekawą trasę, nowy park, a w przerwie – zaproś dziecko na lody lub ulubioną przekąskę. Taka przyjemność towarzysząca aktywności fizycznej dodatkowo zachęci je do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl