Producenci
Witaj szkoło! Czyli kilka drobiazgów, które przydadzą się każdemu uczniowi.
Witaj szkoło! Czyli kilka drobiazgów, które przydadzą się każdemu uczniowi.

Choć dzieci kochają wakacje, druga połowa sierpnia dla wielu z nich jest niezwykle ekscytująca ze względu na kupowanie nowej – pierwszej lub kolejnej wyprawki szkolnej. W tym roku szkolnym może mieć to jeszcze większe znaczenie, ponieważ dzieci wracają do szkolnych ławek po wyjątkowo stresującym okresie, jakim była nauka online. Dlatego też poza podręcznikami i zeszytami, warto w tym roku dodatkowo zadbać o drobiazgi, które znajdą się w plecaku dziecka. 

Wszyscy trzymamy kciuki, aby rok szkolny 2021/2022 nie przyniósł dzieciom – i nam rodzicom – kolejnych niespodzianek. Wydaje się, że nawet dzieci po prostu stęskniły się za szkołą, szkolną ławą, nauczycielami i rówieśnikami. Aby dzieci pewnym krokiem już wkrótce przekroczyły szkolny próg, warto pamiętać o kilku akcesoriach, które powinny się znaleźć na liście zakupów. Sprawdź razem z nami, czy masz już wszystko!

 

Plecak szkolny należy do akcesoriów, które nie zawsze trzeba wymieniać. Co więcej, starsze dzieci bardzo często przywiązują się do swojego plecaka i po prostu nie chcą nowego. Na pewno czekają na niego pierwszoklasiści i czwartoklasiści, którzy wkraczają w nowy etap edukacji. Wybierz plecak, który będzie odpowiedni dla dziecka pod względem technicznym, ale pozwól mu samodzielnie zadecydować, jaki będzie jego wzór. Plecak to jedno z pierwszych akcesoriów, poprzez które dziecko może wyrazić siebie. Dla pierwszaków bardzo ważny jest również worek na buty, który z czasem traci na znaczeniu. Co warto włożyć dziecku do plecaka? Śniadaniówka z drugim śniadaniem i bidon z wodą czy sokiem pozwolą zregenerować siły na przerwie, czy po WF-ie. Zestaw z ulubionym bohaterem z bajki czy filmu to strzał w dziesiątkę. Zadbaj o to, aby oba akcesoria były podpisane. A jeśli konieczna będzie dodatkowa przekąska czy napój dobrze zaopatrzyć dziecko w portfelik, w którym każdego dnia znajdzie drobną kwotę.
Do jednego z ulubionych akcesoriów szkolnych wszystkich dzieci należy piórnik, w którym zawsze powinno się znaleźć kilka długopisów, cienkopis, kilka ołówków o różnej twardości, gumka do ścierania, temperówka. Dodatkowo warto schować w bocznej kieszonce plecaka klej, nożyczki i taśmę klejącą oraz linijkę i kalkulator. Wszystkim uczniom na pewno przyda się również notes, w którym będą mogli zapisywać np. co należy przynieść na zajęcia techniczne, o której godzinie jest zbiórka przed wycieczką szkolną czy wywiadówka. Obecnie przybory do pisania, przybory naukowe i akcesoria są dostępne w zestawach tematycznych i wielu różnych wzorach i kolorach. Dzięki temu każde dziecko może skompletować je w wyjątkowy dla siebie sposób.

Osobną kategorią akcesoriów szkolnych dla dzieci są akcesoria plastyczne, o których dziecko będzie musiało pamiętać w dniu, w którym w planie lekcji widnieje plastyka lub które będzie mogło zostawić w szkole. W takim zestawie powinny się znaleźć farby, pędzle, kredki (mogą to być różne rodzaje, a więc kredki akwarelowe, kredki świecowe, kredki ołówkowe czy kredki żelowe), plastelina i modelina, blok rysunkowy i blok techniczny oraz teczka w formacie A4. Dobrym pomysłem – szczególnie dla młodszych dzieci – jest zakup zestawu naklejek, które naklejamy na zakupione akcesoria. Dzięki nim dziecko będzie miało pewność, że korzysta ze swoich rzeczy i będzie je łatwiej znaleźć.
Okres szkolny to dla dzieci duża przygoda i spore wyzwanie. Dlatego zróbmy wszystko, aby czuły się w niej jak najlepiej. Dobrym pomysłem jest zakup małej zabawki, która będzie mogła zawsze towarzyszyć dziecku, a przez to poprawiać mu nastrój.

 

Mogą to być również zabawki antystresowe takie jak pop it, gniotki, squishy, slime, kostki edukacyjne, spinery, o których szerzej piszemy w artykule: Zabawki antystresowe – nie tylko dla dzieci. Zapraszamy do lektury!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl