Producenci
Wyjazd z dzieckiem nad wodę? Zadbaj o bezpieczeństwo i dobrą zabawę
Wyjazd z dzieckiem nad wodę? Zadbaj o bezpieczeństwo i dobrą zabawę

Spędzanie wolnego czasu nad wodą to frajda dla dzieci i dorosłych. Odpoczynek nad morzem czy jeziorem, aktywny czy pasywny, pozytywnie wpływa na organizm i samopoczucie, wprowadzając w stan odprężenia. Aby relaks nad wodą był udany, warto pamiętać nie tylko o kilku zabawkach, które urozmaicą czas, ale także o zasadach bezpieczeństwa. 

Kąpielisko, jezioro, morze czy ocean, kiedy pogoda za oknem na to pozwala, wyjazd nad wodę to często wybierana przez nas forma spędzania wolnego czasu. Jeśli towarzyszą nam dzieci, warto pamiętać nie tylko o zapewnieniu im dobrej zabawy, ale także niezbędnych akcesoriach, prowiancie, a także o zasadach bezpieczeństwa.

 

 

Wyjazd z dzieckiem nad wodę? O czym należy pamiętać.

Niezależnie od tego, czy wyjeżdżamy na wakacje, weekend czy jednodniowy wypoczynek na pewno przydadzą się leżaki, koce lub ręczniki plażowe oraz takie, które pozwolą na ogrzanie i wytarcie się po wyjściu z wody. Niezbędne są też odpowiednie przekąski, najlepiej takie, które nie zepsują się i nie roztopią w wysokiej temperaturze oraz niegazowana woda. Pamiętaj, że nawet nad wodą dzieci powinny pić odpowiednią ilość płynów. Nie można także zapomnieć o kremach z filtrem, którymi należy smarować dziecko po każdym wyjściu z wody. Zabierz również okrycie głowy i ubrania na zmianę.

 


Wyjazd z dzieckiem nad wodę? Zadbaj o bezpieczeństwo.

Dla dzieci woda jest kompanem zabaw, czymś fascynującym, dlatego nie boją się jej i nie zdają sobie sprawy z potencjalnych i realnych zagrożeń. Dlatego rolą opiekuna jest ustalenie z dzieckiem zasad bezpieczeństwa (co wolno, a czego nie) i bezwzględne ich przestrzeganie. Wytłumacz dziecku, że należy słuchać poleceń ratownika, natomiast nie należy naśladować niebezpiecznych zabaw starszych dzieci, młodzieży i dorosłych. Dziecka nie należy nigdy pozostawiać bez opieki. Mimo to zadbaj, aby umiało powiedzieć jak się nazywa oraz było zaopatrzone w bransoletkę z twoim numerem telefonu.

Rodzice muszą stale obserwować dzieci i reagować na każdą podejrzaną sytuację. Jako opiekun musisz wiedzieć, że dziecko nie powinno wchodzić do wody zaraz po jedzeniu. Przed wejściem do wody należy przyzwyczaić ciało do niższej temperatury, ochlapując się i brodząc w wodzie. Jeśli dziecko zmarznie, będzie miało gęsią skórkę czy sine wargi poproś o wyjście z wody i ogrzej je kocem lub ręcznikiem.

 

Wyjazd z dzieckiem nad wodę? Zadbaj o dobrą zabawę.

Jeśli dziecko nie umie pływać lub dopiero się uczy, aby mogło się czuć bezpiecznie, powinno mieć rękawki do pływania. Jeśli będzie chciało trenować swoje umiejętności pływackie, na pewno przydadzą się okularki, a dla małych odkrywców maska do nurkowania. Dzieciom, które kochają wyjazdy nad wodę, ale nie lubią się w niej moczyć, spodobają się materace na wodę w przeróżnych kształtach – lizaki, arbuzy, pizze, hot-dogi, lody na patyku, truskawki, a także pływające wyspy – arbuzy, jednorożce czy flamingi. Do wyboru do koloru. Natomiast tym dzieciom, które uwielbiają przebywać w wodzie, ale potrzebują małego wsparcia, aby czuć się bezpiecznie, polecamy dmuchane kółka, orki, aligatory, kaczki, łabędzie, motocykle, a nawet składany fotel, do którego idealnie będą pasować dmuchane podstawki na napoje.

Wyjazd nad wodę to także doskonała okazja do spełnienia marzeń dziecka o wodnej bitwie, którą można przeprowadzić na wiele sposobów. Może to być zabawa w Ubijaka, do której przyda się piłka plażowa, a także bitwa z użyciem balonów, pistoletów czy strzykawek na wodę. Ważne, aby zabawy odbywały się w kontrolowany przez opiekunów, bezpieczny sposób.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl