Producenci
Przyjęcie urodzinowe dla dziecka – co powinno się znaleźć na liście zakupów?
Przyjęcie urodzinowe dla dziecka – co powinno się znaleźć na liście zakupów?

Celebrowanie narodzin dziecka to tradycja znana na całym świecie. To wspaniała okazja, aby w kreatywny sposób spędzić czas z dzieckiem, ale także z najbliższymi – rodziną i przyjaciółmi. Nie trzeba wiele, aby przyjęcie urodzinowe było udane. Już kilka drobiazgów sprawi, że będzie sukcesem.

 

Dekoracje i gadżety urodzinowe

Przyjęcie urodzinowe to okazja, której nie da się pomylić z żadną inną. Tradycja wymaga, aby na przyjęciu nie zabrakło kilku kluczowych drobiazgów – niezależnie od wieku solenizanta. Co więcej, pojawiają się zarówno na pierwszych urodzinach, jak i na osiemnastce. O czym mowa? To dekoracje i gadżety, które powinny się znaleźć na każdej urodzinowej liście zakupów.

 

Toper czy świeczki urodzinowe?
Najważniejszym elementem przyjęcia urodzinowego jest tort ozdobiony świeczkami lub toperami, które wskazują wiek solenizanta. Nic więc dziwnego, że ich wybór jest ogromy. Od klasycznych świeczek, które czasami ozdabiają cały tort, po te w formie cyfr czy napisu, a także świeczek, których płomień nie gaśnie lub jest kolorowy. Niezależnie od wybranego rodzaju świeczek urodzinowych ich zdmuchiwanie to ogromna frajda dla solenizantów w każdym wieku. Co jednak, gdy dziecko nie przepada za tą tradycją lub nie lubi być w centrum uwagi? Wtedy warto wybrać efektowny toper.

 

Dla kogo papierowa zastawa?

Organizując przyjęcie urodzinowe w domu, dla dzieci warto wybrać papierowe talerzyki i kubeczki oraz kolorowe słomki do napojów, dzięki którym sprzątanie zajmie tylko chwilę i unikniemy niebezpieczeństwa potłuczonych naczyń. Dla najmłodszych gości będzie to dodatkowy element zabawy, jeśli wybierzemy urodzinową zastawę z ulubionym bohaterem naszego dziecka z bajki, filmu czy programu. Dorosłym można jednak podać tort czy przekąski na klasycznej zastawie.

 

Balony, girlandy, serpentyny – ozdoba i dobra zabawa

Jak natomiast gustownie ozdobić pomieszczenie, w którym będzie się odbywało przyjęcie urodzinowe? Do ulubionych dekoracji urodzinowych należą oczywiście balony. Klasyczne, które można dobrać monochromatycznie lub stworzyć wielokolorowe kompozycje. A coraz częściej balony-cyfry i balony-napisy. Jeśli na przyjęciu urodzinowym są balony, gwarantujemy, że w pewnym momencie wszyscy będą się nimi bawić. Po zakończonym przyjęciu każdy z gości może zostać obdarowany jednym z nich. Pomieszczenie można również ozdobić kolorowymi papierowymi girlandami i rozetami. A każdy z małych gości może otrzymać np. kolorową czapeczkę, trąbkę, okulary, serpentyny i konfetti, które posłużą do wspólnego celebrowania urodzin. Dzięki temu wszyscy odczują wyjątkowość chwili, a dla dzieci, będzie to doskonała zabawa.

Urodziny dziecka z motywem przewodnim?

Jeśli przyjęcie urodzinowe ma motyw przewodni, należy to zaznaczyć na zaproszeniu i poprosić o przybycie w przebraniu. W takim wypadku warto przygotować skrzynię z kostiumami, perukami i przebraniami dla dzieci, które z jakiegoś powodu się nie przebiorą. Dzięki temu nie będą się czuły wykluczone i przyjęcie nie zamieni się w mały dramat.
Warto również przygotować kilka zabawek – na przykład ogrodowych, jeśli pogoda pozwoli na zorganizowanie przyjęcia w ogrodzie, czy np. gier planszowych, dzięki którym dzieci będą się mogły wspólnie bawić i nie będą się nudzić.

Urodziny dziecka – niezależnie od jego wieku – to wspaniała okazja do spotkania z najbliższymi. Ten wyjątkowy dzień może być naprawdę niezapomniany, jeśli zadbamy o szczegóły. Już kilka podstawowych drobiazgów takich jak balony, świeczki czy papierowe czapeczki sprawią, że wszyscy odczują radosną podniosłość chwili.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl